Громади Майбутнього
Новини

АТОвці потребують медичної та соціальної реабілітації – експерт

Учасники бойових дій потребують як медичної, так і соціально-психологічної реабілітації задля їхньої соціальної інтеграції в суспільство. Таку думку в інтерв’ю «Громадам майбутнього» висловила головна спеціалістка відділу реабілітації Державної служби України у справах ветеранів Ірина Шульга.

«Нам варто розуміти, що військовослужбовці, які брали участь у бойових діях, є тією групою ризику, яка піддається воєнно-травматичному стресу. Причинами є перебування в умовах з ризиком для життя, переживання втрати та поранень товаришів, негативні очікування, розлука з близькими, переживання стану фрустрації, що породжується невідповідністю очікувань бійця реальному стану справ», – пояснює фахівець.

Також, за її словами, причиною посттравматичних стресових розладів є участь у бойових діях військовослужбовців, які морально не готові до цього.

«По-перше, війна, як і будь-яка інша діяльність, висуває свої вимоги до особистості, й не кожна людина їм відповідає за своїми психологічними, фізичними та духовними якостями. По-друге, військовослужбовці в бойових умовах знаходяться в стані психічної депривації (deprivation – втрата, обмеження), що викликана неможливістю довгий час задовольнити важливі життєві потреби (зміна цивільного життя на воєнне, розлука з близькими тощо). По-третє, бійці в зоні АТО, які здебільшого стримують натиск супротивника, а не проводять активних наступальних дій, переживають психічний стан фрустрації (від лат. frustratio – омана, марне очікування), який виникає при невідповідності реальної дійсності очікуванням людини», – пояснює реабілітолог.

Шульга також наголошує, що психологічні травми учасників бойових дій значною мірою формує суспільна думка тієї частини населення, яка перебуває на вільній від конфлікту території.

Експерт вважає, що проект «Громади майбутнього» вирішує цілий спектр соціальних і гуманітарних проблем учасників бойових дій.

Нагадаємо, Громадська ініціатива «Громади майбутнього» вперше в Україні запропонувала комплексний розв’язок житлових, соціальних і гуманітарних проблем учасників бойових дій на сході країни, переселенців та інших соціально вразливих верств населення.

Поділіться з друзями