Громади Майбутнього
Новини

До річки Росі вилилася тонна небезпечних хімікатів

До річки Росі вилилася тонна небезпечних хімікатів

Внаслідок ДТП у Вінницькій області тонна інсектициду потрапила до притоки річки Росі. Про це повідомила Білоцерківська РДА Київської області.

За даними екологічної інспекції, до водойми вилилося майже 900 літрів хімікатів. Про це заявив перший заступник начальника Держекоінспекції у Вінницькій області Ігор Осадчук в ефірі одного з українських телеканалів. Раніше правоохоронці повідомляли про близько 300 літрів хімікатів.

«За уточненими даними у воду потрапило 880 літрів гербіцидів та фунгіцидів. Хочу ще раз всім наголосити, що дані про те, що у воду впав інсектицид «Нурал Б» не підтверджується», – сказав Осадчук.

Інсектициди – хімічні препарати для захисту рослин від шкідливих комах. Зберігати інсектициди потрібно у запакованому вигляді, дотримуючись санітарних норм. Зберігання біля житлових приміщень, ферм із утримання тварин і водойм дуже шкідливо для здоров’я. Завантаження та розвантаження повинно здійснюватись у захисному одязі через токсичну дію речовини.

Фунгіциди – хімічні сполуки або біологічні організми, що використовуються для знищення або затримання росту грибів та їхніх спор. Щоб уникнути несприятливого впливу фунгіцидів на довкілля, треба суворо дотримуватися правил їхнього використання, особливо дози і термінів обробок. У багатьох країнах використання фунгіцидів регламентується законом.

Поділіться з друзями