Печерський


Я займаюсь розробкою енергозабезпечення та ефективного використання енергії у поселенні. Працюємо у трьох напрямках: власна енергія, мікроклімат, відходи. У проекті ми запланували низку іновацій, як-от екогенераційну електростанцію, сонячні генерації, сезонне накопичення теплової енергії, використання енергетичного потенціалу відходів.

Енергія – це гроші

Оскільки це новий проект, то ми хочемо зробити все високоефективно. Наприклад, європейці зараз споживають у п’ять разів менше енергії, ніж українці. Тому ми платимо у п’ять разів більше. За останніми нашим аналізом, у поселенні можна вийти на показник «0» у споживанні енергії. Вона буде генеруватися внутрішньо у системі.

Новий спосіб життя дозволить змінити звички людей, адже більшість проблем пов’язані не з технологіями, а з ментальністю та способом мислення. Зокрема, у питаннях сортування сміття. Одне із завдань екопоселення – 0% шкідливих викидів у зовнішнє довкілля. Для реалізації цього потрібні декілька умов: усвідомлення проблеми, бажання її вирішити, можливість витратити певну невелику суму грошей. Якщо дати людині можливість сортувати сміття, вона буде це робити.

Як на мене, основне кредо проекту «Громади майбутнього»: «Не забруднюй життя своїм внукам». Тому ми розробили систему так, щоб не зашкодити нікому і нічому у майбутньому.