Україна повинна збільшити обсяги виробництва у 3-5 разів, щоб зійти з мертвої точки розвитку ВВП. Про це заявив під час енергетичного форуму голова Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій.

“Міць держави в економіці, а прямий шлях до її розвитку – це будівельна індустрія. Ми повинні збільшити обсяги виробництва у 3-5 разів, щоб зійти з мертвої точки розвитку ВВП. Проблема в тому, що це зробити складно при сучасних тарифах. До того ж за останні 20 років не побудували жодного державного об’єкта в енергетиці”, – наголосив він.

За словами Салія, наразі частка переробної промисловості в Україні становить 12%. Тоді, як в Європі така частка становить 33-35%. Зокрема, сільське господарство Франції становить 1,5%, в Англії – 0,5%, США – 1,1%.

“Ситуація в нашій країні ускладнюється ще й тим, що остарбайтери у 2018 році перевели в Україну 14 мільярдів доларів.  З цих остарбайтерів 40% будівельники. Тобто ці українці виробили приблизно на 6 мільярдів доларів валового продукту в Європі. А в себе ми побудували тільки на 3,2”, – розповів Салій.

З ініціативою створення Мережі енергоефективності виробників будматеріалів  виступила Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів, яку очолює Іван Салій.

“Наша мета, коли ми почнемо працювати в рамках мережі, знайти інвестиційні можливості власні або залучити міжнародні організації. Також потрібно переоснастити своє обладнання та технології. Таким чином ми досягнемо енергоефективності в країні”, – додав він.

Цю новацію підтримали відомі підприємства-учасники Спілки, зокрема, Домобудівний комбінат №4, компанії «Євротон», «Слобожанська будівельна кераміка», «Керамейя», Харківський плитковий завод, «Бетон» Промислово-будівельної групи «Ковальська», а також інші фірми та виробництва.

Нагадаємо, “Громади майбутнього” взяли участь в енергетичному форумі. Фахівець проекту Володимир Печерський побував на відкритті “Мережі енергоефективності виробників будматеріалів”, де заявив про намір “Громад майбутнього” долучитися до мережі.

Такою Мережею передбачається створення спеціальної профільної групи, де обмінюються досвідом, дають поради, консультують, використовують перевірені та успішні рішення задля досягнення енергоефективності, зменшення енергоспоживання.