Проект «Громади майбутнього» долучиться до “Мережі енергоефективності виробників будматеріалів”. Про це заявив фахівець проекту Володимир Печерський, виступаючи на енергетичному форумі у Києві.

“Ми будемо співпрацювати з цією мережею. Адже з одного боку ми слідкуємо за тим, що потрібно споживачу, які саме будівельні матеріали мають великі шанси на ринку і яка технологія потрібна людям. З іншого боку, як енергоаудитор я можу доводити своє бачення конкретними цифрами. Тому ми готові на співпрацю”, – сказав Печерський.

Йдеться про енергетичну модернізацію вітчизняних підприємств на основі європейського досвіду. У цьому сприяє німецький уряд через Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

У Німеччині нині діє 250 таких мереж, а до 2020 року їх буде близько чотирьохсот. Печерський пояснює, що позитивного принесе Мережа будівельним підприємствам.

«За допомогою фахових консультацій, енергоуадиту, інших заходів виробничники зрозуміють, чи можливо знизити енергоємність виробництва, як ефективно провести його модернізацію, здешевити собівартість продукції, а відтак підвищити конкурентоздатність», – говорить він.

В Україні нещодавно почали діяти мережі енергоефективності. Торік було створено Мережу енергоефективних підприємств Львівщини, а також Мережу енергоефективних хлібопекарів.

Мережа передбачає створення спеціальної профільної групи, де обмінюються досвідом, дають поради, консультують, використовують перевірені та успішні рішення задля досягнення енергоефективності та зменшення енергоспоживання.

Нагадаємо, Громадська ініціатива “Громади майбутнього” провела круглий стіл, на якому шукали діалогу громадськості з владою щодо проблеми забезпечення житлом і роботою малозабезпечених верств населення та закликали створити коаліцію громадських організацій для тиску на органи державної влади.