Громади Майбутнього
Новини

Кличко закликав Київраду виплатити компенсації за землю сім’ям загиблих киян-учасників АТО

Мер Києва Віталій Кличко закликав депутатів Київради ухвалити рішення про виплати матеріальної допомоги членам сімей загиблих киян-учасників АТО за належні до одержання або одержані ними земельні ділянки. Про це він заявив під час відкриття засідання Київради.

“У порядку невідкладності пропоную внести до порядку денного, розглянути і ухвалити питання про виплати матеріальної допомоги уповноваженим членам сімей загиблих киян-учасників АТО. Це кошти, які міська влада пропонує виплатити за належні до одержання або одержані ними земельні ділянки”, – зазначив Кличко та додав, що міська рада має оперативно долучити видатки на реалізацію відповідних виплат до бюджету столиці на 2019 рік.

Компенсація пропонується у розмірі 400 прожиткових мінімумів. На сьогодні це – 840 тисяч гривень.

“Київ – перше і єдине місто в Україні, яке пропонує і – переконаний – реалізує таку ініціативу”, – наголосив мер.

Він обґрунтував таку пропозицію тим, що землі в межах столиці не так багато. Відповідно столична влада не зможе видати її всім, кому належить за законом. По-друге, далеко не всі родини загиблих, які отримали землю, зможуть на ній побудуватися. На сьогодні в столиці завершено процес надання 138 земельних ділянок.

“Тому столична влада має намір віднайти кошти, щоб виплатити матеріальну допомогу – як компенсацію за земельні ділянки для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель і споруд”,- наголосив Кличко.

Він зазначив, що столична влада спілкувалася і з родинами загиблих, і з учасниками АТО. «Вони підтримують таку ідею. І, сподіваюся, в нас не буле зайвих дискусій щодо важливості і нагальності цього питання», – сказав мер столиці.

Поділіться з друзями