Архітектори “Громад Майбутнього” взяли за основу будівництва метод купольного спорудження будинків. Про це розповів на прес-конференції головний архітектор проекту Андрій Куленко.

За його словами, природні сферичні форми у плануванні житла краще сприяють балансу у психіці людини. Зважаючи на те, що в селищі також проживатимуть військовослужбовці, таке рішення команда вважає доречним.

“Ми виходили з того, що це поселення має стати домівкою для багатьох людей, а в першу чергу для демобілізованих солдатів та їхніх сімей. Тому будинки не повинні нагадувати казарми чи гуртожитки”, – пояснює Андрій Куленко.

У проектуванні селища архітектори використовували нетрадиційні принципи будівництва. За основу взято метод європейських рекреаційних зон. У плануванні території немає жодних типових секційних рішень. Це селище відрізнятиметься від інших тим, що житлові будинки буде споруджено за принципом купольних забудов.

“Концептологічна основа цього проекту – не самі спорудження, а територія біля будинків. А в такому поселенні велику роль відіграватиме комфортний простір за межами будинків. Коли йдеться про комерційні проекти, люди купують квадратні метри, в останню чергу звертаючи увагу на те, що оточує будинок”, – розповів Андрій Куленко.

За його словами це містечко буде не просто територією із забудовами, а  парковою зоною із елементами санаторного типу. Там не буде високих парканів, плануються зелені огорожі. Комплекс житлової частини збудований так, що люди між собою комунікують.

“Зараз це дуже популярна тенденція в світі. Але ми її запозичили не тому, що вона трендова, а через те, що така система забудови дійсно практична. Органічна архітектура має нести за собою натуральні форми у спорудженні. Вони можуть нагадувати природні середовища різних істот. Наприклад, утроба матері має сферичну форму. Також, якщо згадати печерки, дупла, нори, що слугують житлом для тварин, вони теж нагадують форму сфери. Тому людям, як істотам, буде комфортно мешкати в живих формах”, –зазначив Куленко.

Архітектор стверджує, що кожна будівля, призначена для людини, повинна з одного боку відбивати її внутрішній світ, а з іншого – бути невід’ємною частиною ландшафту. Таке проектування дозволяє говорити про більш якісний підхід до життя в цілому.

«Термін “органічна архітектура” використовують для будинків, форма яких узгоджує їхнє призначення й конкретні умови середовища. Подібним чином творить природа з формою живих організмів. При створенні форми будівлі визначаються свідомі і підсвідомі потреби людини, її взаємозв’язок з функціональністю будинку та оточенням. Для цього напрямку характерними є динамічні форми, неправильні з загальноприйнятої точки зору», – пояснює архітектор проекту.

Громадська ініціатива «Громади майбутнього» презентувала у Києві проект побудови соціального житла для ветеранів АТО, переселенців, багатодітних родин та інших соціально вразливих верств населення.