Для фінансування таких соціальних проектів, як то «Громади майбутнього», потрібні зміни у законодавстві на користь захисту інвесторів чи донорів, які зможуть вкласти в це гроші. Про це заявив під час круглого столу Юрій Донський, голова представництва програми глобального співробітництва ООН у Східній Європі та Азії.

“Донори можуть забезпечити будь-який розмір технічної допомоги,  якщо будуть виконуватися дві умови:  по-перше,  отримувачем допомоги не може бути воєнна структура, по-друге, повинна бути повна прозорість по витратах наданих коштів”, – наголосив Донський.

Однак, за його словами, наразі в Україні є дві основні проблеми, які заважають сприянню інституцій: проблема захисту прав інвесторів і проблема створення цільових фондів. Він радить скористатись досвідом міжнародних організацій і створити національні фонди, які акумулюватимуть кошти на реалізацію тієї чи іншої програми. Одним із партнерів для великих міжнародних інституцій може бути неурядовий фонд, який виступатиме у ролі координатора.

“Якщо ми говоримо про конкретну тему будівництва житла для соціально-вразливих категорій населення, то це має вирішуватися і на рівні міжнародних організацій. Соціальна адаптація військовослужбовців – це проблема будь-якої країни. Є міжнародна програма, яка працює в Україні з цього напрямку, але повинна бути паралельно і робота з неурядовою організацією”, – пояснює Донський.

Він вважає, що у межах Женевської конвенції Україна може вимагати допомоги від донорів та органів конвенції. Адже внутрішньо переміщені особи, біженці та жертви війни – це відповідальність винятково генерального секретаря ООН. Донський впевнений, що хто б не став згодом головнокомандувачем України, ця посадова особа повинна взаємодіяти з генеральним секретарем ООН, щоб з боку цієї організації  формувалися відповідні програми і фонди для України.

Нагадаємо, що Громадська ініціатива “Громад майбутнього” підписала угоду про співпрацю з Міжнародною асоціацією миротворців ООН “Солдати миру”. Згідно з цим документом, інституція бере на себе зобов’язання знайти глобальне фінансування на поширення проекту. Йдеться про спонсорство 5 тис. містечок по всій Україні.

«Громади майбутнього» провели у Києві круглий стіл «Проблеми забезпечення житлом та роботою ветеранів АТО, тимчасово переміщених осіб та малозабезпечених – діалог влади і громадськості».

Проект “Громади майбутнього» вперше в Україні пропонує комплексне забезпечення житлом і роботою вимушених переселенців, учасників бойових дій на сході країни, багатодітних родин та інших соціально вразливих груп населення.