Громади Майбутнього
Новини

На екологічному форумі ООН визначили основні загрози

Кліматичні зміни не найкращим чином впливають на людське життя, і це вимагає від людства вдаватися до термінових адекватних рішень у різних сферах діяльності.

На цьому наголосив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час Екологічного Форуму ООН у Києві на тему “Індивідуальні рішення”.

“Зміни клімату впливають абсолютно на всі сфери людської життєдіяльності і будуть далі впливати найближчі декілька десятиліть. Починаючи від будівництва, інфраструктури, сільського господарства, енергетики, транспорту і таке інше. Мало того, що ці зміни впливають на здоров’я та життя людини, вони впливають на бідність, на міграційні процеси, на соціальні зміни. І сьогодні лідери світу порушують цю проблему на найвищих рівнях … І Україна серед таких країн”, – сказав Семерак.

За словами члена Аналітичного центру аграрного союзу Сергія Щербини, наразі їхня команда розробляє нову стратегію щодо фінансування малозабезпечених категорій населення. В ній буде враховано, що зміни клімату призводять до здорожчення продуктів харчування. Адже за статистикою ООН, 60% населення України належить до категорії бідного населення.

“Зміни клімату завжди сприймаються, як загроза – це безумовно так. Ми всі розуміємо, що йде засуха, що зміщуються кліматичні зони. На сьогодні увесь південь України є зоною ризикового землеробства. Та з іншого боку, зміни клімату також несуть певні можливості для сільського господарства”, – про це заявив Михайло Малков – координатор програм розвитку ФАО в Україні (ООН).

Також за словами директора Інституту гідротехніки і меліорації Національної академії аграрних наук Михайла Ромащенка, в Україні темпи зростання середньої річної температури є найвищими в Європі – 0,4 градуси за 10 років, тоді як в Європі – 0,32. Саме аграрний сектор сьогодні вносить найбільший внесок в таке зростання температури. Наслідки змін клімату несуть для України і позитивний і негативний характер. Щодо позитивного, мається на увазі зміна клімату, яка зробила можливим вирощування зернових, бобових і тих культур, які раніше ніколи не вирощувалися на Поліссі. За рахунок цього середня врожайність зросла в 2,5 рази.

Поділіться з друзями