Громади Майбутнього
Новини

На Київщині викинули сміття, що спричиняє страшні хвороби

На стихійному сміттєзвалищі поблизу міста Березані, що на Київщині, виявили діжки з невідомими речовинами та величезну купу медичних відходів. Повідомили про моторошну знахідку депутати Березанської міської ради у соцмережі Фейсбук.

Окрім медичних відходів місцеві активісти знайшли бочки з невідомою речовиною. Причому кількість завезених ємностей визначити важко, бо частину з них завалено тонами сміття.

«Мене, як депутата Березанської міської ради, найбільше турбує те, що на сміттєзвалище завезені бочки з невідомою речовиною», – розповідає Тетяна Божок.

За її словами, у відповідь на депутатське звернення на місце пригоди приїздили працівники прокуратури, сфотографували небезпечні знахідки та провадитимуть слідство.

Вважають, що небезпечне сміття завезли сюди зі Львова, де існує серйозна проблема його утилізації. Нещодавно місцеві активісти вже зупиняли вантажівку зі сміттям, водій якої відверто зізнався, звідки його привіз.

Медичні та фармацевтичні відходи вважаються одними з найнебезпечніших. В 1 гр. медичного сміття міститься в 300 разів більше мікроорганізмів, ніж у побутових відходах. Потрапляння у довкілля антибіотиків призводить до розвитку більш стійких до ліків захворювань, бактерій і вірусів. В Україні за рік накопичується близько 400 тис. тонн медичних відходів, небезпечні речовини, що містяться у них, можуть спричиняти деякі форми раку, СНІД, вірусні гепатити.

Нагадаємо, у Києві встановили 139 контейнерів для небезпечного сміття, як то лампи, батарейки та термометри.

Тим часом проект “Громади майбутнього” передбачає безвідходну переробку сміття, коли сміттєзвалища стануть не потрібні.

Джерело

Поділіться з друзями