Громади Майбутнього
Новини

На Полтавщині 39 годин поспіль гасили міське сміттєзвалище

Пожежники гасили сміттєзвалище в селі Макухівці Полтавського району впродовж 39 год. Вигоріло 800 кв. м., ліквідували вогонь на території 600 кв. м.

«Диміло в одному місці, а горіло – десь на глибині та в іншому. Трактор розгортав сміття, а пожежники заливали водою, яку брали з річки Коломаку. Сморід стояв жахливий», – розповідає Віталій Шкаревський зі Служби надзвичайних ситуацій Полтавської області.

«Торік на сміттєзвалищі у Макухівці сталися 23 пожежі. Причина завжди одна – необережне поводження з вогнем невідомої особи. На самому смітнику живуть люди. Постійно щось копають та випалюють. Років із 15 тому в смітті знайшли міну. Наші піротехніки вирішили підривати на місці, бо перевозити було небезпечно», – розповідає Світлана Рибалко, керівниця прес-служби ДСНС Полтавської області.

Цього року полтавське міське сміттєзвалище горіло 7 разів.

Нещодавно на стихійному сміттєзвалищі поблизу міста Березані, що на Київщині, виявили діжки з невідомими речовинами та величезну купу медичних відходів.

А у Києві розчистили одне з найбільших стихійних звалищ, куди місцеві жителі викидали будівельне сміття після ремонтів, а торговці – зіпсовані товари.

Тим часом проект “Громади майбутнього” передбачає безвідходну переробку сміття, коли сміттєзвалища стануть не потрібні.

Джерело

Поділіться з друзями