Громади Майбутнього
Новини

На столичній Троєщині протестують проти будівництва сміттєзаводу

Мешканці Деснянського району виступили проти будівництва сміттєпереробного заводу на Троєщині.

Землю під ці потреби надала Київрада ще в 2008 році, але до сьогодні громадських слухань щодо цього питання в районі не провели.

«Жодних громадських слухань з цього питання не було. Я живу за адресою Цвєтаєва, 8 і завод у разі будівництва буде виходити на мої вікна», – стверджує мешканець Деснянського району Володимир Зайченко.

Мешканці Троєщини збирають підписи для петиції з тим, аби в їхньому районі не будувався сміттєпереробний завод. Заяви чиновників про те, що завод буде розташовуватися в іншому місці, вважають популізмом перед парламентськими виборами. На сьогоднішній момент зібрано понад тисячу підписів.

«Звозитимуть відходи з усього міста, і ми бачимо великий ризик, що навколо може з’явитися і стихійне звалище. Завод буде будуватися недалеко від мого дому, і я не хочу, щоб наш житловий масив був завалений сміттям», – говорить Лідія Козаченко.

Про будівництво сміттєпереробного заводу на Троєщині початком червня заявив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв. Згодом він спростував свої слова про те, що завод будується саме за цією адресою, проте документальних підтверджень його словам немає. 21 червня в КМДА підписали меморандум із французьким інвестором щодо будівництва сміттєпереробного заводу в столиці.

У Києві впродовж року накопичується 1,2 млн. тонн сміття. У 2018 році на проектну документацію для будівництва заводу надали 1 млн. грн. та обрали для будівництва Деснянський район. У рекламному буклеті про розвиток міста на 2019-2021 роки також зазначено цю локацію, як місце потенційного будівництва.

Нагадаємо, найбільший завод із переробки сміття за надсучасними технологіями збудують у Житомирі.

Сміттєпереробні заводи  будуватимуть також на Закарпатті, задіявши для цього спеціальну програму.

Тим часом проект «Громади майбутнього» пропонує безвідходно переробляти сміття на енергію.

Джерело

Поділіться з друзями