Працевлаштованих переселенців є лише 44% від загальної кількості 1 млн. 373 тис. 675 осіб. Такі дані національної системи моніторингу.

Нагадаємо, згідно з законодавством, передбачено компенсацію витрат роботодавця на оплату праці та суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ВПО за строковим трудовим договором протягом 6 місяців. Важливе застереження, таку преференцію передбачено лише для працевлаштування тих ВПО, які прийшли шукати роботу за направленням центру зайнятості.

При цьому трудовий договір має бути підписано на термін не менше одного року. Для того, щоб у роботодавця не було спокуси звільнити співробітника по закінченню терміну державних виплат, компенсація проводиться за кожен непарний період роботи – тобто перший, третій, п’ятий тощо трудовий місяць.

Згідно з аналізом, існує низка вакансій, в яких серед пропонованих умов міститься інформація про надання соціального пакету для ВПЛ (надання гуртожитку, компенсація витрат на проживання). Серед профсфер із таких пропозицій про роботу найбільшим попитом користуються виробничі і робочі спеціальності, продажі, IT, телеком і маркетинг. Сумарно на ці профсфери припадає понад половину всіх вакансій, зі згадуванням додаткового соціального пакету для ВПО. Крім того є попит на будівельників, працівників сфер науки і освіти, HR-менеджерів, фахівців-і держслужбовців.

Нагадаємо, Проект “Громади майбутнього» вперше в Україні пропонує комплексне забезпечення житлом і роботою вимушених переселенців, учасників бойових дій на сході країни, багатодітних родин та інших соціально вразливих груп населення.

«Громади майбутнього» нещодавно провели у Києві круглий стіл «Проблеми забезпечення житлом та роботою ветеранів АТО, тимчасово переміщених осіб та малозабезпечених – діалог влади і громадськості».

Джерело