Нове науково-популярне видання «Книжка про сміття» вийшло друком у благодійному проекті ЛакіБукс і Видавництві Старого Лева. Авторами стали 8 київських школярів: Каріна Пархоменко, Сергій Колядич, Олександра Гома, Андрій Добровольський, Ганна Терещук, Микита Суботовський, Анастасія Сахно та Ганна Березовська, повідомляє УНН.

Їхню працю узагальнила та перетворила на справжню книгу українська письменниця Галина Ткачук.

«Ця книга – плід спільних роздумів і вивчення екологічної тематики групою школярів, що взяли участь у літературному воркшопі ЛакіБукс. Воркшоп відбувся рік тому, а вже за декілька тижнів «Книжку про сміття» матимуть змогу прочитати підлітки з усіх регіонів України». – Розповідає ініціатор проекту ЛакіБукс, співзасновник IT-компанії Lucky Labs Сергій Токарєв.

Під час роботи школярів та письменницю консультували екологині Катерина Мірошниченко та Ірина Матвєєва.

«В Україні не так багато книжок на екологічну тему, які до того ж яскраві та цікаві. Автори «Книжки про сміття» переслідували амбітну мету: зібрати думки дітей щодо екологічної проблематики, історії різних людей, що сортують сміття, волонтерів, що прибирають пляжі та багато іншого. Усе це доповнили чудовими ілюстраціями, інтерактивами для читачів. Радію, що в Україні ми починаємо говорити, що відходи – це не сміття, відходи – це ресурс», – розповіла на презентації екологиня та консультантка книги Катерина Мірошниченко.

«Коли ми на заняттях намагались охарактеризувати, що ж таке сміття, усі казали, що це – непотріб. Але я вважаю, що сміття – медаль з двома сторонами: воно може бути небезпечним, а може приносити користь, якщо його переробляти і повторно використовувати», – говорить одна з авторок книги, київська школярка Каріна Пархоменко.

До такої ж думки схиляються й інші автори книги, та навіть відзначають зміни у своєму буденному житті. Наприклад, Галина Ткачук поділилась, що придбала собі багаторазову пляшечку для пиття, еко-торбу і завжди тепер обдумує необхідність нової покупки та її екологічність.

Презентована на Книжковому Арсеналі книга продовжить свою боротьбу за чистіше довкілля у регіонах України. Вже наступного місяця проект ЛакіБукс безкоштовно поширить її бібліотеками різних областей.