Головна проблема для переселенців – відсутність прописки. Про це сказала під час круглого столу, організованого “Громадами майбутнього”, Юлія Дрюк-Ілляшенко, учасниця Громадської організації “Мій дім. ЮА”.

“У цих людей і досі є низка невирішених державою проблем. Перш за все, це питання прописки. Адже люди, які не мають реєстрації за місцем проживання, сприймаються, як неповноцінні громадяни цієї країни. Відбувається те, що ми зараз бачимо. Це населення  частково позбавлене права голосу на місцевих виборах, є проблеми з пенсіями, складно влаштувати дитину в садочок, в школу. Ми вважаємо, якщо у внутрішньо переміщених осіб  з’явиться можливість придбати власний дім, отримати прописку, таким чином вони вирішать свої основні проблеми “, – розповіла Дрюк-Ілляшенко.

За словами активістки, зараз найважливіше, що могла б зробити держава для соціально-вразливих категорій населення – це надати  доступну можливість придбати житло. Наразі в країні немає досконалих соціальних програм,  за якими люди могли б виплачувати вартість житла за адекватним відсотком.  На національному рівні деякі програми є, але вони недофінансовані. Є міжнародні партнери, які готові допомагати. Однак, знову ж таки, відсутня законодавча база захисту таких інвесторів і донорів.

“Ми бачимо вирішення цього питання трохи іншим шляхом.  Ми вважаємо, що саме люди мають згуртуватися для того, щоб вирішити свої питання. Це досить ефективний метод, коли на бездіяння держави, переселенці самі організовуються в кооперативи і йдуть до місцевої влади домовлятися. Тому ми закликаємо згуртуватися і таким чином створити тиск на органи державної влади”, – закликала активістка.

За її словами, Громадська ініціатива “Мій дім. ЮА” займається питаннями житла для внутрішньо переміщених осіб і готова співпрацювати з “Громадами майбутнього” щодо розв’язку проблем соціально-вразливих категорій населення.

Нагадаємо, “Громади майбутнього” провели круглий стіл, на якому шукали діалогу громадськості з владою щодо проблеми забезпечення житлом і роботою малозабезпечених верств населення.

“Громади майбутнього” наполягають на участі держави у будівництві пілотного проекту, вважаючи це сферою її інтересів і запорукою подальшого розвитку ініціативи.