Громади Майбутнього
Новини

Східна Європа блокувала план кліматичної нейтральності ЄС

Східна Європа блокувала план кліматичної нейтральності ЄС, Громади майбутнього

На саміті ЄС Польща, Чехія, Угорщина та Естонія заблокували ухвалення положень про намір досягти кліматичної нейтральності у ЄС до 2050 року.

Раніше дев’ять із 28 країн-членів блоку закликали встановити цільовий термін досягнення нульового балансу викидів парникових газів у атмосферу на 2050 рік, що потребувало б від промисловості різкішого скорочення викидів до 2030 року, ніж за Паризькою кліматичною угодою 2015 року.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький заявив, що Польща належить до держав, які хочуть мати конкретні компенсаційні пакети і знати, яке фінансування отримають на модернізацію різних секторів своєї економіки.

«Практично, це означає, що ми не погодилися на додаткові, ще більш амбітні цілі в сфері клімату. Отже, ми забезпечили інтереси польських підприємців, польських громадян, які несли б ризик додаткових податків і витрат. Ми не могли на це пристати. Нам потрібний ретельний аналіз і конкретні пропозиції на столі – що, які компенсаційні механізми, які додаткові засоби можуть бути призначені для Польщі, польських громадян та підприємців».

За словами польського прем’єра, дехто надто швидко забуває, яких великих зусиль доклала польська сторона в контексті кіотського протоколу.

Моравєцький додав, що енергетична трансформація, пов’язана зі зміною клімату та встановленням нових цілей, має бути справедливою та відповідальною. У висновках із саміту наведено кліматичні висновки з Парижа, які відстоювала Польща. Зате, в примітках сказано про готовність більшості країн зобов’язатися до вугільної нейтральності до 2050 року, тобто щоб економіка ЄС стала нейтральною в контексті викидів вуглекислого газу – щоб поглинала стільки ж, скільки викидів робить.

Нагадаємо, в Євросоюзі від 2021 року заборонили одноразові пластикові вироби, як то трубочки для пиття, пластиковий посуд чи ватні палички.

Джерело

Поділіться з друзями