Громади Майбутнього
Новини

Сміттєпереробний завод у Житомирі вироблятиме еко-компост

Найбільший в Україні завод із переробки відходів потужністю 82 тис. тонн на рік збудують у Житомирі.

Підрядником із реалізації проекту виступить хорватська компанія. Загальний обсяг інвестицій у будівництво становитиме 7-10 млн. євро. Житомирський завод перероблятиме несортовані тверді побутові відходи за спеціальною технологією, глибина переробки за якою досягатиме 85–95%.

Серед систем, які передбачено встановити на підприємстві – установки для переробки відходів, що підлягають біорозпаду, та установки для виробництва еко-компосту.

Також розглядається можливість виготовлення компосту за допомогою анаеробного процесу, або так званого холодного компостування, коли органічні матеріали укладаються дуже щільно, і кисень відсутній у процесі компостування. Цей спосіб також часто використовується на таринницьких фермах.

Основні переваги компостування – це можливість отримувати високоефективні органічні добрива, покращення властивостей грунтів та отримання стабільних урожаїв. Окрім того, це значною мірою розвантажує роботу комунальних служб, адже до 30% всіх відходів міста (листя, трава, гілки з дерев) можна компостувати. Це досить вигідно та ефективно. Наприклад у США та європейських країнах компостування досить широко застосовується на сміттєпереробних комплексах і заводах.

Нагадаємо, завод у Житомирі з переробки несортованих твердих побутових відходів збудують за інноваційною МБО-Т технологією механічної, біологічної й термічної обробки та переробки твердих відходів, досвіду впровадження якої в країні ще немає.

Будувати сміттєпереробні заводи планують також на Закарпатті, задіявши для цього спеціальну програму.

А розробники з Миколаєва створили інноваційний проект плавучого сміттєпереробного заводу.

Тим часом проект «Громади майбутнього» пропонує безвідходно переробляти сміття на енергію.

Джерело

Поділіться з друзями