Громади Майбутнього
Новини

В Україні з’явиться Єдиний державний реєстр ветеранів війни

У Верховній Раді підтримали проект закону про створення Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Відповідне рішення ухвалили 6 лютого на засіданні Комітету у справах ветеранів та осіб з інвалідністю.

Вважається, що створення реєстру дозволить навести лад у системі обліку ветеранів, з’ясувати їхню реальну кількість та оперативно схвалювати рішення щодо посилення їхнього соціального захисту.

Законопроект про внесення змін до закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо створення «Єдиного державного реєстру ветеранів війни» зареєстровано у  Верховній Раді України 28 січня 2019 року.

«На сьогоднішній день інформація щодо осіб, які підпадають під дію Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», розрізнена, що не дає можливості проводити системну та ефективну діяльність щодо реалізації державної політики у сфері соціального захисту цих осіб», — йдеться у пояснювальній записці до документу.

Реєстр — це єдина державна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, реєстрації, накопичення, зберігання, захисту та знеособлення інформації про ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, членів їхніх сімей та інших осіб, на яких поширюється чинність закону про статус ветеранів війни – з метою надання їм пільг та інших державних гарантій.

Автори законопроекту переконані, що його схвалення сприятиме підвищенню рівня ефективності проведення державної політики щодо ветеранів війни.

Тим  часом президент України Петро Порошенко пообіцяв забезпечити 23 тис. військових новими гуртожитками.

Поділіться з друзями