Громади Майбутнього
Новини

В Євросоюзі невдовзі зникне одноразовий пластик

Європарламент схвалив законопроект, що передбачає заборону в ЄС одноразових пластикових виробів, як то трубочок для пиття, пластикового посуду та ватних паличок. Це рішення підтримали 560 депутатів, проти проголосували 35.

Оскільки текст законопроекту вже було погоджено на переговорах між Європарламентом і представниками країн-членів у грудні 2018 року, очікують, що його швидко затвердить Європейська Рада. Заборона має набути чинності 2021 року.

Як заявив віце-голова Єврокомісії Франс Тіммерманс, Євросоюз не був найбільшим джерелом пластикового забруднення в світі, але цей захід може слугувати прикладом для інших країн.

“Країни Азії дуже зацікавлені в тому, що ми робимо. Латиноамериканські країни теж”, – зазначив він.

Окрім заборони на ті одноразові пластикові вироби, які можна замінити альтернативними, ЄС також заохочуватиме країни-члени скоротити використання пластикових пакувальних матеріалів і запровадити жорсткіші правила щодо ярликів.

Очікується, що до 2029 року 90 відсотків пластикових пляшок будуть збиратися для вторинної переробки, і їх виготовлятимуть із використанням 25% вторинних матеріалів у 2025 році та 30% – у 2030 році.

За даними Єврокомісії, заборонені новими правилами одноразові вироби становлять 70% відходів, що потрапляють до океанів світу, загрожуючи дикій природі та рибним ресурсам.

На останньому форумі в Давосі попередили, що до 2050 року кількість пластика, викинутого на звалища, зросте до 12 млрд. метричних тонн, якщо людство не зменшить його використання.

Водночас Financial Times зазначає, що глобальний тренд боротьби з пластиковими відходами суттєво знизить попит на нафту.

Тим часом у Верховній Раді України зареєстровано законопроект, який пропонує заборонити продавати пластикові пакети в магазинах.

Джерело

Поділіться з друзями