Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій запустив проект під назвою «Верхи у майбутнє» для учасників АТО/ООС, які страждають від посттравматичного стресового розладу.

Перше заняття іпотерапії в рамках проекту відбулося на території рекреаційно-відпочинкової зони «Бухта вікінгів» поблизу Львова. В ньому зголосилися взяти участь близько десятка ветеранів під наглядом іпотерапевтів із Полтавщини Василя Ірхи та Олександри Хандогіної.

«З 2018 року ми запросили до участі у сеансах іпотерапії колишніх бійців АТО. У нас в Полтаві цей експеримент мав успіх. Тож ми плануємо проводити навчання для учасників бойових дій для подальшої роботи із дітьми та своїми побратимами, як рівний з рівними. Це сприяє й соціальній адаптації, й реабілітації, й інклюзії тощо», – розповідає Олександра Хандогіна.

До речі, другий іпотерапевт Василь Ірха є також учасник АТО. У 2014-2015 роках він був бійцем батальйону ТрО «Полтава».

У США схожа програма «Horses for heroes» («Коні для героїв») існує з 2006 року. Завдяки цьому проекту майже 70 відсотків учасників із діагнозом ПТСР мають покращення самопочуття і позитивні зміни у поведінці та стані здоров’я. Крім того час від часу проводяться спортивні змагання.

Нагадаємо, проект «Громади майбутнього» пропонує забезпечити житлом і роботою учасників бойових дій, вимушених переселенців та інші соціально вразливі групи населення, передбачаючи їхню соціальну адаптацію через спільну участь в облаштуванні компактного поселення. Ідея проекту постала внаслідок збройного конфлікту на сході України, коли з’явились десятки тисяч учасників бойових дій і тимчасово переміщених осіб.

Джерело