Печерський


Все сміття у поселенні, яке планують побудувати під Києвом «Громади майбутнього», перероблятиметься. Таке розповів член наглядової ради Асоціації енергоаудиторів України та учасник проекту “Громади майбутнього” Володимир Печерський.

«Можна сказати, що наш проект зовсім не буде генеруватися на звалище – все буде перероблятися», – наголошує він.

Печерський говорить, що вторинна сировина – скло, пластик, метал, папір продаватиметься підприємствам на переробку. Органічні відходи за допомогою так званих диспоузерів – подрібнюватиметься і відправлятиметься до каналізації.  А токсичні побутові відходи – як то батарейки, акумулятори, лампи розжарювання збиратимуть для утилізації у школах і дитсадках.

«Щодо тих дрібних відходів, які вже не підлягають рециклінгу, то прямо в містечку ми будемо виробляти тверде паливо з подрібленого сміття, торфу та тирси. Цю суміш будуть спресовувати в брекети. Це називається RDF-паливо», – говорить фахівець.

Він пояснює, що для цього буде створено так звану тригенераційну установку – невеликий апарат розміром, як два столи. Саме за його допомогою планується спалювати перероблені відходи без забруднення середовища.

«У поселенні буде 200 сімей, які кожного дня будуть генерувати приблизно 300 кг. відходів, з яких половина піде на продаж підприємствам для переробки, і близько 100 кг. тих, які будуть перероблятися на місці в тверде паливо. Енергії цих відходів достатньо, щоб забезпечувати все поселення гарячою водою», – зазначає Печерський.

Нагадаємо, експерт вважає, що для України енергія сміття – це найоптимальніше серед усіх інших альтернативне енергоджерело.

Проект «Громади майбутнього» планує використовувати відновлювані джерела енергії у майбутньому поселенні для соціально вразливих груп населення під Києвом.