Поодинокі громадські організації не такі потужні, як об’єднання декількох ініціатив, які порушують спільні проблеми. Про це заявив під час круглого столу, організованого “Громадами майбутнього”, активіст Громадської організації “ДонбасSOS” Артем Фоменко.

“Я хотів би відзначити, що наразі створюються все нові об’єднання, де в першу чергу фігурують ветерани АТО і внутрішньо переміщеені особи. Це найкраща реінтеграція для тиску на органи державної влади. Тому, якщо ми сформуємо месидж,  що ми об’єднані на спільні проблеми,  я думаю нас почнуть чути краще”, – наголосив Фоменко.

Активіст вважає, що у держави є потрібний механізм впровадження соціальних програм для внутнішньо переміщених осіб. Однак ці програми наразі майже не діють через відсутність фінансування. Тому за ними потрібно встановлювати громадський контроль.

У самоорганізації громад бачить вихід і Юлія Дрюк-Ілляшенко з Громадської організації Мій дім. ЮА”. “Це досить ефективний метод, коли на бездіяння держави переселенці самі організовуються в кооперативи і йдуть до місцевої влади домовлятися. Тому ми закликаємо згуртуватися і таким чином створити тиск на органи державної влади”, – наголосила активістка.

Нагадаємо, Громадська ініціатива “Громади майбутнього” провела круглий стіл, на якому шукали діалогу громадськості з владою щодо проблеми забезпечення житлом і роботою малозабезпечених верств населення.

“Громади майбутнього” наполягають на участі держави у будівництві пілотного проекту, вважаючи це сферою її інтересів і запорукою подальшого розвитку ініціативи.