Громади Майбутнього
Статті

Анна Колпачова: Наш проект – перший приклад лобізму в країні

“Громади майбутнього” беруть участь у телепроекті “Нові лідери”. Цей проект дасть змогу поборотися за призовий фонд на створення GR-агенції.

Навіщо така агенція нашій команді, що дасть телепроект для майбутніх громад та які наші шанси на перемогу?

Про це розповіла учасниця команди “Громад майбутнього” Анна Колпачова, яка представляє проект на “Нових лідерах”.

Анна Колпачова: Наш проект – перший приклад лобізму в країні, Громади майбутнього

Наш проект GR-агенства буде першим прикладом лобізму в країні

З якою метою ви пішли на проект “Нові лідери”?

Ми вже п’ять років боремося за впровадження проекту “Громади майбутнього”. До нас було дуже багато “підкилимних” пропозицій щодо просування нашого проекту, які ми відхилили. Ми зверталися безліч разів до органів державної влади. Однак з тих пір все одно проект не зрушив з місця. Тому ми прийняли командне рішення створити GR-агенцію для прозорого та відкритого лобізму.

Я пішла на “Нові лідери” презентувати перший в Україні проект по створенню житла та робочих місць для соціально-вразливих верств населення. Ми хочемо встановити прозорі зарплати для тих, хто буде працювати на цей проект. Щоб ми могли забезпечити видатки на утримання сайту, соціальних мереж і таким чином створювати громадський тиск на органи влади надати державні кошти на впровадження побудови пілотного проекту майбутніх громад. У разі перемоги на телепроекті ми використаємо призовий фонд на те, щоб цю GR-агенцію підтримати інформаційно. Тобто, це такий інформаційний лобістський, в хорошому розумінні, кулуар, котрий має сприяти тиску на владу.

Розкажіть, як за допомогою створення GRагенції вийде впровадити проект в життя?

За європейським прикладом створюється команда лобістів, які організують комунікативну складову між органами центральної влади та громадськістю. Фактично, цей орган покликаний донести до влади бажання нашої громадської ініціативи і результат, який би ми хотіли отримати. Також важливо почути від влади, що їх цікавить, щоб ми взяли, як соціально-відповідальна громада на себе при створенні пілотного проекту та розповсюдження. Тобто, це допоможе знайти компроміс між нашими бажаннями та можливостями влади.

Наразі в Україні немає відповідного законодавства про лобізм. Поки що це сприймається, як складова корупції, хоча офіційної заборони на лобістську діяльність немає. Однак, так як ми не посадові особи, ми не підпадаємо під “Закон про корупцію”.  Ми лише громадський сектор, який може робити те, що дозволено діючим законодавством. Саме заборони для громадськості займатися лобізмом немає.

Анна Колпачова: Наш проект – перший приклад лобізму в країні, Громади майбутнього

Кого ви плануєте залучати до цієї GR-агенції?

Це буде об’єднання представників нашої команди “Громад майбутнього” – фахівців з різних галузей, журналістів, публічних осіб та лідерів громадської думки.

Як ви уявляєте механізм такого лобіювання?

Взагалі, без створення такої GR-агенції в нас немає комунікації з владою. Нас мають почути та дати відповідь. Різниця в тому, що на запит офіційної юридичної особи державна влада має надати шляхи вирішення фінансування проекту, а не просто висловити умовну схвальну чи не схвальну позицію. Більше того, діалог має відбуватися наживо з представниками влади. Наприклад, у форматі круглих столів разом з робочими групами агенції та владними органами.

В Україні ще немає жодного прикладу подібного механізму. Ми можемо тільки брати за основу європейський досвід. І наш проект GR-агенства буде першим прикладом лобізму в країні. Ми хочемо, щоб наша діяльність таким чином спонукала законодавців до опрацювання “Закону про лобізм”, щоб він став офіційним.

Як ви оцінюєте свої шанси на перемогу? Від чого залежатиме ваша подальша участь у проекті?

Мої шанси досить великі, адже наш проект має суспільну необхідність, і в нас є повний окреслений план для його втілення. Проте наша доля в руках виборців, тому я дуже сподіваюся на масову підтримку у голосуванні. Ті люди, які повірять в нас, у нашу ідею та віддадуть свій голос за “Громади майбутнього”, зроблять справжній внесок в цю справу.

Поділіться з друзями