Громади Майбутнього
Статті, Громади майбутнього

Статті

Українським бійцям потрібна психологічна реабілітація – експерт

Фактор психологічних травм значно ускладнює адаптацію учасників бойових дій до мирного життя, зазначає реабілітолог «Громад майбутнього» Ірина Шульга.

Анна Колпачова: Наш проект – перший приклад лобізму в країні

“Громади майбутнього” беруть участь у телепроекті “Нові лідери”. Цей проект дасть змогу поборотися за призовий фонд на створення першої в країні GR-агенції.

“Громади майбутнього” застосують розвивальну систему освіти в школі

Сучасна освіта не надто ефективна, щоб виховати молодь з високою продуктивністю в різних галузях, вважають експерти з освітніх питань Лідія та Роман Морєви.

Гідроелектростанції мають згубні наслідки для екології – експерт

Експерти закликають зважати не лише на енергетичні потреби, а також на міжнародні зобов’язання, захист майбутніх поколінь і безпечне та здорове довкілля.

Володимир Печерський: Сортувати сміття – це дбати про майбутнє

Як стимулювати сортування сміття і чим вирізнятиметься поселення майбутніх громад – розповів фахівець з енергетики й учасник проекту “Громади майбутнього”.

Валерій Олійніченко: Енергія землі надпотужна, і її можна акумулювати

Що таке геотермальна енергетика, чому вона вигідна і навіщо встановлювати теплонасоси в домівках – розповідає фахівець цього виду альтернативної енергетики.

Мухуб Бенменні: Сонячна енергія найвигідніша з відновлюваних джерел

Щодо перспектив розвитку сонячної енергетики та чому це вигідно – розповів провідний інженер і працівник Інституту відновлюваної енергетики НАН України.

Вітер дасть світло та енергетичну незалежність країні

Вітрова енергія може забезпечити світлом чотири з половиною мільйони сімей, а її генерація збігається з сезонним ритмом споживання енергії населенням.

Андрій Куленко: Майбутнє – за купольними будинками

В чому переваги поселення “Громади майбутнього”, в яких диво-будинках житимуть люди та як їх залучатимуть до будівництва – розповів головний архітектор проекту.

Микола Подрезан: Краще там, де головною цінністю є людина

В інвалідному візку він побував у 61 країні світу, здолавши 230 тис. км. Невгамовний мандрівник та оптиміст береться навчити смакові життя навіть молодих.

Активісти готові будувати житло для воїнів АТО та переселенців

Журналісти телеканалу «Інтер» досліджували тему облаштування воїнів АТО та переселенців. «Громади майбутнього» опинилися в полі зору їхнього сюжету.

Петро Клещов: Маємо відмовитись споживати природний газ

20 років тому він дізнався, що у Швеції не використовують природний газ на опалення житла та офісів. Звідтоді він ревно обстоює альтернативну енергетику.

Листи з того боку: Старики на окупованій частині Донбасу

Радіо Свобода друкує «Листи з окупованого Донбасу» без купюр і мовою оригіналу. Це розповіді очевидців про життя на окупованих територіях і наслідки війни.

Всеволод Стеблюк: Поранене тіло несе в собі поранену душу

Учасник Революції Гідності та війни на Донбасі, заступник начальника Військово-медичної академії – про те, як живуть поранені бійці і чи піклуються про них.

Віталій “Біба” Баранов: Військові мають бути облаштовані

Як адаптуватися ветеранам по війні, скільки має заробляти військовий і в яких умовах він має жити – розмірковує підполковник запасу, легендарний “кіборг”.

Переселенець затявся за будь-що збудувати автостанцію в Майорську

НСЖУ ознайомлює з творчими доробками лауреатів Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. «Громади майбутнього» вважають тематику близькою.

Олексій Сатов: Продукти життєдіяльності буде перетворено на енергію

Виробляти електроенергію зі сміття пропонують «Громади майбутнього». Керівник проекту пояснює, чому саме і в який спосіб це відбуватиметься.

Поїхати з Донецька й створити прикраси, які купують в усьому світі

НСЖУ ознайомлює з творчими доробками лауреатів Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. «Громади майбутнього» вважають тематику близькою.

Володимир Печерський: Енергію краще добувати зі сміття, ніж із сонця чи вітру

Є енергія, яка буквально “валяється під ногами” – це сміття. Для України – це найоптимальніший вид енергії серед усіх альтернативних енергоджерел.

Гайдэ Ризаева: Это последняя надежда что-то изменить

Кримськотатарська активістка сумує щодо подій останніх кількох років і сподівається на краще майбутнє в рамках проекту з будівництва соціального житла.

Олексій Сатов: Наша мета – створення новітньої громади, яка власними руками будує майбутнє

Суть ідеї полягає в об’єднанні людей, які не мають власної оселі. Ми прагнемо навчити їх сподіватися на власні сили, робити майбутнє своїми руками, – каже автор ідеї.

Будинки майбутнього – які вони?

Пам’ятаєте ті сферичні мініатюрні будиночки хобітів з «Володару перснів»? На кадрах фільму вони здаються чимось фантастичним, віддаленим від буденного життя. Проте такі будинки з’являються вже і в Україні.

Тимчасово переміщені – тимчасово поселені

НСЖУ ознайомлює з творчими доробками лауреатів Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. «Громади майбутнього» вважають тематику близькою.

Теплиці нового часу, або як виростити банани у Київській області

Олександр Маклахов з Київщини побудував біля дому енергоефективну теплицю, витрачає на її опалення всього 70 Вт, а вирощує понад 400 видів рослин.