Величезною проблемою для країни є порушення репродуктивного здоров’я нації. Про це заявив під час круглого столу, організованого проектом «Громади майбутнього», заступник начальника Військово-медичної академії України, полковник Всеволод Стеблюк.

“Коли ми почали досліджувати, які проблеми є стресогенними  в нашому суспільстві, отримали результат, що це саме соціально-побутові й соціально-економічні проблеми. При тій демократичній кризі в Україні наразі перспективи в нас надзвичайно сумні. Якщо не буде змін соціально політичного характеру, і вони не будуть підтверджені змінами вниз – щаблями до самих базисних потреб, таких як вирішення проблем житла, роботи, комунікації, то українській нації загрожує вимирання”, – наголосив Стеблюк.

За даними Військово-медичної академії, за останні роки здоров’я уразливих категорій населення України значно похитнулося. У жінок, що належать до цієї категорії, значно понизився репродуктивний потенціал. У дітей, як наслідок, порушення нейроендокринної та імунної систем. У чоловіків – психосоматична та серцево-судинна патології, онкологія.

“Проект “Громади майбутнього” –  це маленький етап, який дозволяє відкрити ворота для вирішення подібних проблем.  Варто дотримуватися такого принципу, якщо врятуєш одну дитину чи одну людину – зможеш врятувати людство. У нас є наміри створити не просто систему доступного житла,  а систему нових мікросоціумів,  які будуть інтегрувати цих людей за принципом ” свій до свого по своє””, – додав Стеблюк.

За його словами, у поселенні планують створити інфраструктуру медичної психологічної допомоги. Військово-медична академія виступатиме, як рецензент, науковий консультант саме в галузі медико-психологічного і психосоціального забезпечення цієї програми.

Нагадаємо, Громадська ініціатива «Громади майбутнього» провела у Києві круглий стіл «Проблеми забезпечення житлом та роботою ветеранів АТО, тимчасово переміщених осіб та малозабезпечених – діалог влади і громадськості».

Проект “Громади майбутнього» вперше в Україні пропонує комплексне забезпечення житлом і роботою вимушених переселенців, учасників бойових дій на сході країни, багатодітних родин та інших соціально вразливих груп населення.

Унікальність проекту в тому, що він передбачає особисту участь людей у будівництві свого житла й створенні робочих місць.