Щоб розпочати реалізацію проекту «Громади майбутнього» потребують юридично впорядкувати статус земельної ділянки та започаткувати іпотечну програму під будівництво. Про це повідомив автор ідеї й керівник проекту Олексій Сатов.

«Частину землі, яка є в нашій приватній власності й має статус «під житлову забудову», потрібно перевести в статус «земля загального користування» і «під виробничу забудову». Це допоможе ввести в експлуатацію виробничі потужності в майбутньому поселенні», – пояснює Сатов.

«Також ми потребуємо 101 кредит на 2020-й рік за іпотечною програмою «Власний дім», який буде використовуватися не для будівництва, а для компенсації витрат на будівництво тим, хто вже матиме своє житло», – говорить керівник проекту.

Олексій Сатов мав неформальну зустріч із головою Київської облдержадміністрації Олександром Терещуком, на якій ознайомив очільника області з проектом “Громади майбутнього” і домовився з ним обговорити проект детальніше.

«Губернатор висловив нам свою підтримку, і ми чекаємо, що обласна адміністрація стане надійним партнером і допоможе у вирішенні цих двох питань», – підсумував Сатов.

Громадська ініціатива “Громади майбутнього” – це соціальний проект, який має на меті забезпечити житлом і роботою ветеранів АТО, переселенців, багатодітні родини та інші соціально вразливі верстви населення. Розроблено проектно-кошторисну документацію, соціальні договори, створено команду однодумців. Землю під забудову придбали у селі Городище, що в Бориспільському районі на Київщині. Передбачається, що поселення налічуватиме 300-350 жителів.

«Громади майбутнього» презентували свій проект у Києві.