У Києві розпочалися роботи в рамках стратегії поступової відмови від знезараження питної води хлором та перехід на діоксид хлору, який безпечніший із точки зору експлуатації та має тривалішу знезаражувальну дію. Про це в себе на сайті повідомляє «Київводоканал».

«На Дніпровській водопровідній станції, яка забезпечує питною водою третину споживачів Києва, почалися роботи із будівництва цеху виробництва діоксиду хлору. Орієнтовний термін переходу на нову технологію – кінець літа 2019 року», – йдеться в повідомленні.

Деснянська водопровідна станція зараз перебуває в процесі відпрацювання технічних і технологічних рішень щодо можливості застосування технології знезараження води діоксидом хлору.

Таким чином обидві й єдині столичні водопровідні станції переходять на знезараження діоксидом хлору замість звичайного хлору.

Діоксидом хлору обробляють питну воду у багатьох країнах Західної Європи, Північної Америки, Канади , Японії, Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів. Діоксид називають “зеленою хімією”, його застосування схвалили країни ЄС, ВООЗ, Агентство з охорони довкілля США.

Діоксид хлору – сполука хлору та кисню, є потужним дезінфектантом, що зберігає знезаражувальну дію води у водопровідних мережах. Та звичайний хлор і надалі залишається основною речовиною для знезараження питної води в більшості країн, зокрема, в Україні.

А нещодавно в Україні заборонили використання азбестоцементних труб у системах водопостачання та каналізації. Будуть використовуватися труби з безпечніших матеріалів.