Головна мета проекту «Громади майбутнього» об’єднати людей та створити їм комфортні умови для соціального розвитку та працевлаштування. Про це заявив під час круглого столу керівник проекту Олексій Сатов.

«Наша програма побудована на тому, щоб забезпечити людей не тільки житлом, а ще й роботою та соціальними взаєминами. При чому мова не тільки про переселенців та воїнів АТО, а й про інші соціально-вразливі верстви населення. Ми підрахували, що таких людей наразі близько 8 мільйонів населення України. Вони потребують особливої уваги держави», – розповів Сатов.

За його словами, за останні 3 роки будівельна галузь в Україні не перевищила позначки 3 млн. кв. м. На сьогодні є чіткий розрахунок, скільки житлової площі має надаватися на одну особу – це 12,5 кв. м. та 25-ть на родину. Звідси виходить, що вся будівельна галузь повинна працювати більше 150-ти років тільки для того, щоб забезпечити ці верстви населення.

“Коли ми розробляли наш проект, ми йшли до того, щоб скоротити цей термін хоча б до 25-30 років. В основі нашої ідеї – українська «толока». Такий підхід означає, що жителі, як і в давнину, будуть збиратися гуртом і відбудовувати своє майбутнє поселення”, – додав автор ідеї “Громади майбутнього”.

Проект створено для того, щоб забезпечити людей роботою, житлом, а також створити всі умови для покращення їхнього емоційного стану. Для відкриття першого такого поселення на 100 сімей потрібна державна фінансова підтримка. Тому команда “Громад майбутнього” розробила проект заявки та подала його на обговорення до Верховної Ради. Ініціативу підтримало 6-ть міністерств, але за законом фінансування надати неможливо.

“За законом, цю заявку повинен подати розпорядник другого рівня. В даному випадку – це районна рада. І коли ми звернулися до її представників, нам відказали, що вони не можуть підписати заявку, тому що у нас приватна земельна ділянка. За законом, вони можуть бути замовником, якщо ця земельна ділянка є комунальною власністю або власністю громад. Тому сьогодні ми вимагаємо від державної влади створити прецедент”, – пояснив Олексій Сатов.

У випадку, коли перше таке поселення отримає державне фінансування, ініціатор проекту обіцяє створити 5 тис. громад по всій Україні. Далі проект фінансуватимуть комерційні та міжнародні інституції.

“Громади майбутнього” вийшли на підписання меморандуму з міжнародною організацією”Солдати Миру”. За його умовами, команда зможе впроваджувати ініціативу під егідою міжнародної інституції. Ця угода дасть можливість ефективніше вибудовувати комунікацію з органами державної влади. Ключовим моментом у цьому договорі є те, що інституція бере на себе зобов’язання знайти глобальне фінансування на поширення проекту.

Громадська ініціатива «Громади майбутнього» провела у Києві круглий стіл «Проблеми забезпечення житлом та роботою ветеранів АТО, тимчасово переміщених осіб та малозабезпечених – діалог влади і громадськості». На ньому обговорювалися питання державної підтримки проекту та залучення нових партнерських організацій.

Проект “Громади майбутнього» вперше в Україні пропонує комплексне забезпечення житлом і роботою вимушених переселенців, учасників бойових дій на сході країни, багатодітних родин та інших соціально вразливих груп населення.

Унікальність проекту в тому, що він передбачає особисту участь людей у будівництві свого житла й створенні робочих місць.