Громади Майбутнього
Новини

Мільйони людей помирають щороку від брудного повітря – ООН

Від наслідків забруднення щороку помирають 7 мільйонів людей, повідомляють в ООН.

За словами спеціального доповідача з питань довкілля Девіда Бойда, забруднення повітря є причиною респіраторних, інфекційних і серцевих захворювань, інсульту, раку легенів і ускладнень, пов’язаних з вагітністю. У дітей, які вдихають брудне повітря, чимдалі частіше проявляється астма, хронічна легенева недостатність, затримка росту, діабет, дитяче ожиріння і розумова відсталість.

Експерт ООН назвав забруднення повітря “невидимим вбивцею”, який щогодини забирає життя 800 осіб. “Люди не можуть уникнути брудного повітря – ні у себе вдома, ні за його межами. Воно проникає всюди”, – сказав Бойд.

Зазначається, що головні причини атмосферного забруднення повітря – виробництво електроенергії, промислові процеси, видобуток корисних копалин, сільськогосподарська діяльність, нераціональне видалення відходів і транспорт. Згідно з оцінками, сумарний обсяг витрат через забруднення повітря перевищує 5 трлн. дол. на рік.

Експерт ООН попереджає, що якщо негайно не вжити ефективних заходів, то до 2050 року смертність від забруднення повітря зросте на 50-100%.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Стратегію екологічної політики України до 2030 року.

Коаліція 17 громадських організацій, що опікуються довкіллям, з’ясовує погляди кандидатів у президенти України на основні екологічні виклики.

Джерело

Поділіться з друзями