Норвежці вкладуть в українську альтернативну енергетику безпрецедентні $1,5 млрд.

Відповідну угоду сторони підписали в Осло 28 січня на норвезько-українському форумі під патронатом прем’єрів обох країн.

Гроші норвезьких інвесторів підуть переважно в українські проекти альтернативної енергетики. Скандинавів привабив в Україні найвищий зелений енерготариф в Європі – приблизно втричі вищий за середньоєвропейський.

Відтак норвезька компанія NBT вкладе понад $1 млрд у будівництво вітряних електростанцій в Херсонській і Запорізькій областях. А фірма Scatec Solar, що спеціалізується на сонячних технологіях, збудує сонячну електростанцію вартістю понад $200 млн в Миколаївській області.

Це величезна сума з огляду на те, що товарообіг двох країн за весь минулий рік становив $255 млн.

Та й назагал $1,5 млрд зовнішніх інвестицій для України – це солідно. Так за перше півріччя 2018-го до країни надійшло $1,3 млрд іноземних грошей, в основному – у фінансовий сектор.

Високі технології

Норвежців цікавить також український технологічний сектор.

Арне Мьєс, гендиректор великої норвезької IT-компанії Itera, що у фірми є офіс в Києві із сімома десятками співробітників. “Ці 70 осіб за рік можуть виконати такий же обсяг роботи, який виконує сотня норвежців”, – уточнив він.

Крім того норвежцям цікаві системи CRM, розроблені українцями, – програмне забезпечення для продажів.

“Я саме шукаю українську компанію, яка може швидко і якісно створити CRM”, – зізнався Асланбек Шамсутдін, представник норвезького офісу міжнародної консалтингової компанії KPMG.

Втім, не всі на форумі готові були хвалити вітчизняних програмістів. Американський IT-підприємець Джон Сунг Кім, який живе в Києві,  закликав присутніх активніше торгуватися з українськими інженерами за зарплати та не зволікати з їхнім звільненням, якщо перші два тижні спільної роботи виявилися незадовільними.

Джерело