Мешканці села Тепениця Олевського району на Житомирщині не підтримали ідею будівництва інноваційної теплоелектростанції в населеному пункті через острах погіршення екологічної ситуації. Так вирішили під час громадського обговорення щодо будівництва теплоелектростанції.

З пропозицією щодо будівництва ТЕС виступив доктор технічних наук, завідувач відділом технології альтернативних палив Інституту газу НАН України Костянтин П’яних, який займається впровадженням своїх розробок.

За словами розробника, його власна технологія, яку випробував у себе в лабораторії, полягає в тому, що з сухої тріски деревини виробляється газ. Цей газ спалюється у двигунах внутрішнього згоряння.

В рамках проекту планувалося встановлення 5 двигунів. Сировину теж планували купляти тут. За словами винахідника, тріска на території громади є, проте на даний момент місцеві підприємці продають її в інші райони та громади.

Однак жителі села проголосували всі одностайно проти. За їхніми словами, в разі будівництва теплоелектростанції вони остерігаються погіршення екологічної ситуації в селі.

Тим часом на Миколаївщині невдовзі з’явиться сучасний біогазовий завод, який працюватиме на буряковому жомі, буде майже безвідходним і дасть сотні робочих місць.

В Україні планують запустити низку пілотних проектів щодо опанування технологій акумулювання й зберігання відновлюваних джерел енергії.

Нагадаємо, проект «Громади майбутнього» планує використовувати відновлювані джерела енергії у майбутньому поселенні під Києвом для соціально вразливих груп населення.

Джерело