Громади Майбутнього
Новини

Східна Європа блокувала план кліматичної нейтральності ЄС

На саміті ЄС Польща, Чехія, Угорщина та Естонія заблокували ухвалення положень про намір досягти кліматичної нейтральності у ЄС до 2050 року.

Раніше дев’ять із 28 країн-членів блоку закликали встановити цільовий термін досягнення нульового балансу викидів парникових газів у атмосферу на 2050 рік, що потребувало б від промисловості різкішого скорочення викидів до 2030 року, ніж за Паризькою кліматичною угодою 2015 року.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький заявив, що Польща належить до держав, які хочуть мати конкретні компенсаційні пакети і знати, яке фінансування отримають на модернізацію різних секторів своєї економіки.

«Практично, це означає, що ми не погодилися на додаткові, ще більш амбітні цілі в сфері клімату. Отже, ми забезпечили інтереси польських підприємців, польських громадян, які несли б ризик додаткових податків і витрат. Ми не могли на це пристати. Нам потрібний ретельний аналіз і конкретні пропозиції на столі – що, які компенсаційні механізми, які додаткові засоби можуть бути призначені для Польщі, польських громадян та підприємців».

За словами польського прем’єра, дехто надто швидко забуває, яких великих зусиль доклала польська сторона в контексті кіотського протоколу.

Моравєцький додав, що енергетична трансформація, пов’язана зі зміною клімату та встановленням нових цілей, має бути справедливою та відповідальною. У висновках із саміту наведено кліматичні висновки з Парижа, які відстоювала Польща. Зате, в примітках сказано про готовність більшості країн зобов’язатися до вугільної нейтральності до 2050 року, тобто щоб економіка ЄС стала нейтральною в контексті викидів вуглекислого газу – щоб поглинала стільки ж, скільки викидів робить.

Нагадаємо, в Євросоюзі від 2021 року заборонили одноразові пластикові вироби, як то трубочки для пиття, пластиковий посуд чи ватні палички.

Джерело

Поділіться з друзями