Громади Майбутнього
Новини

У Києві вперше почнуть переробляти опале листя на біогаз

У Києві побудують перший в Україні завод, який займатиметься переробленням опалого листя. Про це повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований, передає прес-служба київської мерії.

Новий завод дозволить переробляти рослинні залишки та отримувати біогаз. Назагал столиця України щорічно продукує понад 120 тис. тонн опалого листя, яке є безкоштовною сировиною для такого заводу.

«Ринок біогазу на сьогодні найбільш розвинений в Європі, адже саме країни ЄС першими впровадили програми переходу до альтернативних джерел енергії та підтримували ініціативи, спрямовані на впровадження нових біогазових технологій. Україна підписала Паризьку угоду в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату ще в 2016 році. Зараз треба вжити заходи щодо зменшення вуглекислого газу в атмосферному повітрі до 2020 року, тому пристрої цієї системи по перероблюванню рослинних залишків — пілотний проект, який покликаний вирішити питання з масового накопичення опалого листя», — зазначив Мальований.

Найвірогідніше будівництвом нового заводу займеться одна фінська компанія, яка вже оглядала можливу ділянку для будівництва. Ця компанія використовує технології, які дозволяють створити біоустановку для використаного опалого листя, сухої трави та інших рослинних відходів, як біомаси для отримання біогазу.

В Європі 75% біогазу виробляється з відходів сільського господарства, 17% – з органічних відходів приватних домогосподарств та підприємств, ще 8% – з муніципальних каналізаційних стоків і каналізаційних стоків окремих виробництв.

Біогаз є відновлюваною і стійко виробленою енергією. Серед усіх видів транспортного палива біогаз має найменший ефект парникового газу і кращу виробничу ефективність. З біогазу виходить не тільки вуглець, але і поживні речовини, а кінцевий продукт використовується як добриво.

Нагадаємо, на Хмельниччині біоелектростанція працюватиме на соломі.

На тій же Хмельниччині вироблятимуть біогаз із курячого посліду.

А на Миколаївщині з’явиться біогазовий завод, який працюватиме на буряковому жомі.

Тим часом проект «Громади майбутнього» всі відходи життєдіяльності людини перероблятиме на енергію.

Поділіться з друзями