Громади Майбутнього
Новини

У поселенні під Києвом дітей навчатимуть «критичному мисленню»

У школі поселення «Громад майбутнього» застосують так звану розвивальну систему освіти, орієнтовану на виховання особистостей з критичним мисленням, які самостійно шукатимуть відповіді на глобальні питання. Про це розповіла експерт з освітніх питань проекту Лідія Морєва.

«Ми пропонуємо ввести систему Ельконіна-Давидова – це програма, яка передбачає розвивальні методики. Ідея полягає в тому, щоб організувати розвивальне модернізоване середовище з лояльним підходом вчителя до навчання учнів», – розповідає вона.

Морєва говорить, що же є домовленість про співпрацю за цією програмою зі школою у Бориспільському районі, яка поруч із поселенням, і де вчителі проходитимуть курси за новою програмою.

«Через цю систему ми хочемо виховати особистостей, які самі шукатимуть відповіді на глобальні питання, які працюватимуть над помилками своїми і чужими, які вмітимуть взаємодіяти в колективі», – зазначає педагог.

«Наприклад, в умовах задачі з математики можуть бути спеціально зроблені помилки. Звідси виходить, що дитина навіть не зможе приступити до її розв’язання без застосування логіки для виправлення цієї помилки. Такий тип задач навчає підходити критично до всього, що трапляється в житті», – пояснює Морєва.

За її словами, для мешканців поселення освіта буде безкоштовною, а кошти на освітній проект планується залучити з державного та грантового фінансування.

Пропоновану навчальну систему розробили педагоги Данило Ельконін і Василь Давидов ще всередині минулого століття. Проте вона не стала масовою через засторогу тодішньої влади її методикою виховання особистостей із критичним і самостійним мисленням.

Проект “Громади майбутнього» вперше в Україні пропонує комплексне забезпечення житлом і роботою вимушених переселенців, учасників бойових дій на сході країни, багатодітних родин та інших соціально вразливих груп населення.

Поділіться з друзями