Громади Майбутнього
Новини

Українцям пропонують розв’язати проблему житла й роботи

Об’єднання людей, які власними зусиллями спільно будують собі не тільки житло, але й виробничі потужності, які в подальшому повинні бути засобом до існування, та й стануть спільним бізнесом жителів громади. Так пояснили суть Громадської ініціативи «Громади майбутнього» керівник проекту Олексій Сатов і член команди проекту, юрист Богдан Горбань на ObozTV.

Сатов зазначив, що незважаючи на те, що проект розроблено для розв’язання соціальної проблеми браку житла, називати його «соціальним житлом» некоректно через те, що на відміну від нього доступне житло, яке отримають внаслідок реалізації цієї програми українці, переходить в їхню власність.

Автор проекту розповів про те, як відбуватиметься будівництво містечка силами тих, хто в ньому житиме і працюватиме.

«Люди об’єднуються, в цьому їм допомагають соціальні психологи. Після того, як конкурсна комісія відібрала сто перших учасників, ми їх запрошуємо на місце локації, надаємо тимчасове житло, обладнання за новітньою технологією будівництва, проводимо інструктаж і даємо керівництво. Під нашим керівництвом люди самі виготовляють будівельний матеріал і самі собі будують житло та аграрний комплекс, де вони можуть працювати», – розповів Сатов.

Запропонована стратегія, на думку Сатова, за допомогою міжнародних інститутів може серйозно вплинути на розв’язання житлової проблеми українців, 8 млн. з яких на сьогодні, за його словами, не мають власного житла.

Тим часом активіст проекту Горбань розповів, що долучати до проекту соціалізації та розв’язання житлової проблеми у рамках громадської ініціативи «Громади майбутнього» планується багатодітні сім’ї, переселенців і учасників бойових дій, а також інші верстви населення, які, за його словами, зазнають дискримінації.

Активіст наголосив, що для реалізації такого проекту важливий комплексний підхід, коли одночасно відбуваються як законодавчі зміни, так і реформи в державі.

«Цей формат інноваційний, держава не створювала такого ніколи. І тут важливе законодавче закріплення, оскільки на сьогодні впровадити це в повному обсязі, щоб це було максимально дієво, неможливо. Тому, по-перше, потрібні законодавчі зміни, а по-друге, реформи. Треба забезпечити комплексний підхід для реалізації такого проекту», – вважає Горбань.

Керівник проекту Сатов зазначив, що підтримку проектові надали два комітети Верховної Ради – з питань будівництва та у справах ветеранів. Крім того, за його словами, 8 українських міністерств надали позитивні відгуки.

Нагадаємо, нещодавно Громадська ініціатива “Громади майбутнього” провела круглий стіл, на якому шукали діалогу громадськості з владою щодо проблеми забезпечення житлом і роботою малозабезпечених верств населення.

Проект «Громади майбутнього» вперше в Україні пропонує комплексне забезпечення житлом і роботою вимушених переселенців, учасників бойових дій на сході країни, багатодітних родин та інших соціально вразливих груп населення.

Нещодавно «Громади майбутнього» презентували свій проект для широкої громадськості.

Поділіться з друзями