Громади Майбутнього
Новини

Винайшли, як пластик перетворити на паливо

Американські науковці з Університету Пердью розробили новий метод перетворення пластика на паливо. Його назвали гідротермальним зрідженням, повідомляють ЗМІ.

Розплавлені за високої температури полімери поєднуються з надкритичною водою (перехідний стан між рідкою та газоподібною формою води), внаслідок чого відбувається процес утворення речовин, які називають нафтою.

На такі розробки науковців підштовхнуло те, що кількість пластика у Світовому океані збільшується від 8 до 12 млн. тонн щороку.

Наприклад, сміттєва купа, що дрейфує між Японією та Каліфорнією, важить понад 350 млн. тонн, а один невеликий острів у Тихому океані зібрав 38 млн. предметів пластикового сміття загальною вагою близько 18 тонн.

Порахували, що при збереженні нинішніх темпів забруднення океану до середини століття пластика в ньому стане більше, ніж риб.

Перетворення пластика на паливо не лише здатне значно забезпечити потребу в бензині чи дизелі, але й допоможе поліпшити екологічну ситуацію на планеті, вважають фахівці.

Тим часом майже дві тонни сміття з океану переробили на червоний килим, який постелили на Берлінському міжнародному кінофестивалі «Берлінале», привертаючи увагу в такий спосіб до забруднення пластиком.

Поділіться з друзями