Громади Майбутнього
Новини

За 30 років у водоймах України може зникнути риба

Через браконьєрство, надмірний промисловий вилов і забруднення довкілля до 2050 року в українських водоймах може зникнути риба, повідомили в Асоціації рибалок України.

Це проблема на лише загальноукраїнська, а й світового рівня – рибні запаси в Світовому Океані вкрай виснажені. Експерти організації посилаються на дані Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (FAO), які говорять, що 90% морських рибальських промислів вже опановано. З них 60% активно використовують, а запаси ще 30% виснажені або близькі до цього.

«В українських водоймах, в основному, загроза перелову нависла над хижою річковою рибою. Саме її популяція сьогодні особливо чутлива і потребує відновлення. Вчені твердять, що 90% видів великих хижих риб вже ніколи не зможуть відновитися до колишньої чисельності, серед них щука, судак, сом», – йдеться у повідомленні Асоціації рибалок.

Нагадаємо, експерти також б’ють на сполох, що висихає Дніпро, і за півстоліття головна водяна артерія України обміліє вдвічі. Степ дістанеться Києва, дефіцит води в південних регіонах стане загрозливим для промисловості Запоріжжя й Січеславщини, а на Херсонщині буде жорстка посуха.

Джерело

Поділіться з друзями