Кліщов


Гідроеклектростанції на рівнинних річках є неефективними і руйнують природне середовище. Таку думку висловив «Громадам майбутнього» фахівець із альтернативної енергетики Петро Клещов.

За його словами, великі ГЕС із греблею ефективні лише при значних перепадах рельєфу у гірській місцевості, маючи великий потенціал для перетворення енергії води на електричну. На рівнині такі станції не виправдані достатньою генерацією та знищують природне середовище.

«Наприклад, ДніпроГЕС з греблею в Запоріжжі хоча й має значну різницю між верхнім і нижнім б’єфами, біля 40-ка метрів – вивела з користування сотні тисяч гектарів родючих земель, зруйнувала сотні сіл, згубила долі сотень тисяч селян», – говорить Клещов.

Київська ГЕС знищила не менше родючих земель, хоча має лише 10 метрів перепаду і дуже низький потенціал потужності – продовжує фахівець.

«Маємо змінений місцевий клімат і “розу” вітрів, а через невелику глибину водойми – руйнівні хвилі, розповсюдження по всьому дніпровському каскаду водосховища сіро-зеленої водорості. Як наслідок – масова загибель річкової фауни: взимку – від задухи, навесні – під час нересту, влітку – від обезкиснення води», – зазначає Клещов.

Фахівець наголошує, що ці зміни вже є безповоротні, а рекультивація цих земель неможлива.

Нагадаємо, проект “Громади майбутнього” планує використовувати відновлювані джерела енергії у майбутньому поселенні під Києвом для соціально вразливих груп населення.