Громадська ініціатива “Громад майбутнього” підписала угоду про співпрацю з Міжнародною асоціацією миротворців ООН “Солдати миру”.

“Згідно цього документу, ми будемо впроваджувати нашу ініціативу під егідою міжнародної інституції. Однак ключовим моментом у цьому договорі є те, що інституція бере на себе зобов’язання знайти глобальне фінансування на розповсюдження проекту”, – розповів автор проекту “Громади майбутнього” Олексій Сатов.

Йдеться про спонсорство п’яти тисяч містечок по всій Україні. Для цього потрібно буде залучити величезний капітал, який частково зобов’язуються покрити міжнародні інституції.

Сатов вважає, що пілотний проект має профінансувати держава, і пояснює це тим, що впровадження інновації дуже ризиковане для бізнесу. Тому інвестори не беруться за фінансування першої експериментальної громади.

“Ми підписуємо цей меморандум для розробки в подальшому спільної програми, яка може бути представлена в ООН”, – говорить представник асоціації “Блакитні шоломи” Юрій Донський.

За його словами, в подальшому для проекту також будуть можливості отримати фінансування інших комерційних інституцій, які зможуть надавати як технічну підтримку, так і фінансову.

“Цей меморандум дасть можливість ефективніше вибудовувати комунікацію з органами державної влади. Тобто на першому етапі, для того щоб запустити пілотний проект, нам необхідний державний стартап. Важливо було підписати меморандум саме зараз, бо це дасть відповідний тиск на органи влади. У подальшому ж міжнародна інституція готова знайти кошти для фінансування наступних поселень”, – додав Сатов.

Нагадаємо, Громадська ініціатива «Громади майбутнього» провела у Києві круглий стіл «Проблеми забезпечення житлом та роботою ветеранів АТО, тимчасово переміщених осіб та малозабезпечених – діалог влади і громадськості». На ньому обговорювалися питання державної підтримки проекту та залучення нових партнерських організацій.

Проект “Громади майбутнього» вперше в Україні пропонує комплексне забезпечення житлом і роботою вимушених переселенців, учасників бойових дій на сході країни, багатодітних родин та інших соціально вразливих груп населення.

Унікальність проекту в тому, що він передбачає особисту участь людей у будівництві свого житла й створенні робочих місць.