Громади Майбутнього

Новини

На Луганщині переселенці можуть взяти кредити на житло

До цього у Луганській області було затверджено регіональну цільову програму житлового кредитування внутрішньо переміщених осіб з відповідним фінансуванням.

У Києві вперше почнуть переробляти опале листя на біогаз

Столиця щорічно продукує понад 120 тис. тонн опалого листя, яке є безкоштовною сировиною для такого заводу. Ринок біогазу є найбільш розвинений в Європі

В Україні знову побільшало переселенців з окупованих територій

Протягом останнього місяця вимушених переселенців із Донбасу й Криму в Україні побільшало на 5 тис. 524 людини і сягнуло офіційно назагал 1 млн. 386 тис. 501 особи.

На столичній Троєщині протестують проти будівництва сміттєзаводу

Мешканці збирають підписи, щоб у їхньому районі не будувався сміттєпереробний завод. Заяви чиновників, що завод буде в іншому місці, вважають популізмом.

Українців закликають долучитися до акції «День без поліетилену»

Хочуть привернути увагу суспільства до проблеми споживання одноразових пластикових виробів і популяризувати доступні екологічні рішення на заміну пластика.

Східна Європа блокувала план кліматичної нейтральності ЄС

Прем’єр-міністр Польщі заявив, що його країна хоче мати компенсаційні пакети і знати, яке фінансування отримає на модернізацію різних секторів своєї економіки.

Сміттєпереробний завод у Житомирі вироблятиме еко-компост

Серед систем, які передбачено встановити на підприємстві – установки для переробки відходів, що підлягають біорозпаду, та установки для виробництва еко-компосту.

У Києві створили першу smart-вулицю зі станцією моніторингу повітря

Датчик аналізуватиме повітря за 8 показниками: формальдегід, діоксид азоту, чадний газ, кисень, вуглекислий газ, температура, вологість та атмосферний тиск.

Всесвітній тиждень без м’яса: врятуй планету і себе

Питання вживання м’ясних продуктів набули масштабного значення, адже промислове тваринництво є однією з причин глобальної проблеми зміни клімату.

Поблизу Миколаєва горів полігон твердих побутових відходів

Горіло сміття на площі 2 км. та виникло щільне задимлення. Рятувальники за допомогою спеціальних засобів і подачі водяних стволів ліквідували пожежу.

Мільйони українців хочуть поїхати з країни і не повертатися

Потенціал трудової міграції з країни присутній у кількості 5 млн. людей. 1,3 млн. людей хочуть залишити країну в пошуках кращої долі та не повертатися ніколи.

У столиці запускають проект з роздільного збирання сміття

У липні київська влада запустить пілотні проекти з метою роздільного збирання твердих побутових відходів. Встановлять до 3 тис. контейнерів для окремих фракцій.

До річки Росі вилилася тонна небезпечних хімікатів

Внаслідок ДТП у Вінницькій області тонна інсектициду потрапила до притоки річки Росі. Інсектициди – хімічні препарати для захисту рослин від шкідливих комах.

Київ став одним з найбільш завантажених автомобілями міст світу

Завантаженість столичних доріг становила 46%. Жителі української столиці витрачали близько години на півгодинну поїздку Києвом у будні в години пік.

На Черкащині розпочали проект соціальної реабілітації ветеранів

Запустили анкетування, яке надаватиме інформацію про ветеранів щодо освіти, наявності роботи, бажання змінити професію, володіння знаннями та навичками.

У Києві запустили систему моніторингу якості повітря

На спеціальному сервісі треба обрати певний район і показник. Якщо рівень токсичних газів перевищує норму, можна скаржитися до Державної екологічної інспекції.

На Миколаївщині почали будувати потужну сонячну електростанцію

Запустити у дію СЕС «Прогресівка» планують у першій половині 2020 р. Вона вироблятиме електроенергію з відновних джерел в обсязі близько 187 ГВт. год. на рік.

У Києві створили перший соціальний гуртожиток для хлопців-сиріт

Метою діяльності закладу є створення умов для соціальної адаптації сиріт і позбавлених батьківського піклування та їхня підготовка до самостійного життя.

У Раді хочуть скасувати заборону на домашні СЕС «на землі»

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, що захищає інтереси власників домашніх сонячних електростанцій (дСЕС), крім іншого, побудованих на землі.

На Луганщині порахували постраждалих від війни дітей

У Луганській області статус постраждалих унаслідок військових дій отримали майже 10 тис. дітей. За отриманням відповідного статусу звернулося близько 18 тис. осіб.

Українцям заборонять саджати дерева близько до сусідів

Аби зменшити кількість конфліктів між сусідами, дерева саджатимуть залежно від крони за 4-6 метрів, а кущі не менше, ніж за 1 метр від краю земельної ділянки.

У Раді саботували скасування заборони на домашні СЕС на землі

Профільний комітет Верховної Ради двічі збирався на розгляд питання про скасування заборони на встановлення домашніх сонячних електростанцій на землі.

На Київщині витратять 364 млн. грн. на доступне житло

Програму планують втілити до 2023 року, забезпечивши новим житлом 455 родин Київщини зі 118,3 тис. людей, що потребують поліпшення житлових умов.

Внаслідок війни на Донбасі стали інвалідами 60 тисяч людей

З майже 400 тис. учасників бойових дій на сході близько 80 тис. українських ветеранів не стоять на обліку в жодному закладі й тому про них нічого невідомо.

Соціальне житло для переселенців збудують на Дніпропетровщині

У містах Кривому Розі й Першотравянську на Дніпропетровщині створять соціальне житло для переселенців. Про це було підписано відповідний меморандум.

На Одещині з’явиться сонячна станція на занедбаному просторі

Проект дозволить створити нові робочі місця і поповнити місцевий бюджет. Детальний план території для будівництва станції вже затвердили на місцевому рівні.

Українські школи закликають провести ековипускний

Міністр освіти закликала школи приєднатися до флешмобу #ековипускний, метою якого є відмова наприкінці навчального року випускати у небо повітряні кульки.

Учасникам АТО обіцяють збудувати 3,5 тисячі квартир у Києві

Крім житлових будинків у центрі планують створити сквер зі штучною водоймою, спортивними, дитячими майданчиками та круговою велосипедною доріжкою.

Підлітки написали для своїх однолітків першу в Україні еко-книгу

Авторами нового науково-популярного видання «Книжка про сміття» стали 8 київських школярів, їм допомагали фахова письменниця, видавці та екологи.

АТОвці потребують медичної та соціальної реабілітації – експерт

Бійці перебувають в умовах ризику для життя, втрати товаришів, негативних очікувань, розлуки з близькими та невідповідності очікувань реальній дійсності.

На Полтавщині 39 годин поспіль гасили міське сміттєзвалище

Диміло в одному місці, а горіло – десь на глибині та в іншому. Трактор розгортав сміття, а пожежники заливали водою, яку брали з річки. Сморід стояв жахливий.

В Україні більшає переселенців з тимчасово окупованих територій

За даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у травні переселенців побільшало майже на 4,5 тис. у порівнянні з квітнем.

«Громади майбутнього» вирішують цілий спектр соціальних проблем – фахівець

Соціальний проект ефективно сприяє соціальній і психологічній адаптації військових, переселенців та інших вразливих верств населення, вважає фахівець-реабілітолог.

Науковці оголосили про початок нової «епохи людини»

Продукти життєдіяльності людини та їхній вплив на клімат і довкілля є доказом того, що на планеті настав новий період, який отримав назву Антропоцен.

Відтепер вуличне освітлення залежить від висоти дерев

В Україні почали діяти нові будівельні норми щодо забезпечення сучасного дизайну вулиць з урахуванням правильних архітектурних рішень елементів освітлення.

В Україні видають в середньому 200 «теплих кредитів» на день

З часу запуску в Україні програми «теплих кредитів» у 2014 році станом на сьогоднішній день такою послугою скористалися вже 571 тис. українських сімей.

Думка цивільних формує психотравми військових – реабілітолог

Психологічні травми учасників бойових дій значною мірою формує суспільна думка тієї частини населення, яка перебуває на вільній від конфлікту території.

Розповіли, як порахувати соцвиплати для малозабезпечених

В Україні близько 1 млн. малозабезпечених сімей потребують фінансової допомоги держави. Деякі мають право на соцдопомогу, але не знають про це.

На Івано-Франківщині збудують вітрову електростанцію

Планується встановити три вітроенергетичні установки з електричними генераторами висотою башт 90 м. і підземною електромережею довжиною 3,5 км.

НАТО допоможе Україні позбутися радіоактивних могильників

Іонізовані джерела випромінювання вилучать і відвезуть на місце постійного безпечного захоронення. Після цього територію рекультивують та відновлять.

Переселенцям радять змінити місце голосування на виборах

Для ВПО дострокові вибори будуть шансом отримати в парламенті своїх представників, оскільки вони можуть голосувати на загальнонаціональних виборах.

«Громади майбутнього» просять голосувати за Анну Колпачову у проекті «Нові лідери»

Ідея участі у телепроекті «Нові лідери» – створення першого в Україні досвіду публічного та офіційного лобізму інноваційного соціального проекту «Громади майбутнього».

Втрата біорізноманіття загрожує добробуту понад 1 млрд. людей – ООН

22 травня у всьому світі відзначають День біологічного різноманіття. У 2015 році в ООН проголосили його темою «біорізноманіття для цілей сталого розвитку».

Мешканці окупованих територій переказують гроші на українську армію

Прагнучи якнайшвидшого звільнення, нинішні й колишні мешканці окупованого Донбасу не втомлюються допомагати українській армії, крім іншого, й грошима.

ЄС надає грант на розвиток «зеленої» енергетики в Україні

Нададуть рекомендації щодо законодавства, поділяться досвідом збільшення частки відновлюваних джерел енергії та стимулювання «зелених» інвестицій.

За знищення лісу каратимуть вдвічі жорсткіше

Підвищено адміністративну відповідальність за незаконну порубку, пошкодження, знищення лісових культур, молодняка, полезахисних лісосмуг, насаджень і підросту.

Норвежці збудують сонячну електростанцію на Черкащині

Європейський банк реконструкції й розвитку надасть 19,7 млн. євро кредиту для проекту будівництва в Черкаській області сонячної станції на 55,4 МВт.

Президента просять заборонити жорстокий вислів «собаку з’їли»

Українці пропонують заборонити використання фразеологізму «собаку з’їли», як такого, що пропагує зневажливе ставлення і жорстоке поводження з тваринами.

Українці розробили завод з переробки сміття на кораблі

Розробники з Миколаєва створили інноваційний проект плавучого сміттєпереробного заводу на замовлення британської екологічної компанії.

«Громади майбутнього» привітали університет «Україна» з 20-річчям

Університет «Україна» є давнім партнером «Громад майбутнього» та допомагає в освітніх проектах і створенні навчальних місць для майбутніх мешканців громад.

Зміна клімату залежить від продуктивності землі – фахівець

Україна належить до трьох країн світу, які мають найбільший потенціал для виробництва продукції в умовах зміни клімату, і в змозі нагодувати 1,2 млрд. людей.

Уклали глобальний пакт щодо боротьби з пластиковим сміттям

Ця угода є обов’язкова для виконання і забезпечує можливість для країн, що розвиваються, відхиляти ввезення на їхню територію сміття з розвинених країн.

«Громади майбутнього» пропонують усім «вихвалятися» своїми вишиванками

Сьогодні День вишванки – національне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Сільське господарство в Україні дуже впливає на клімат – експерт

Сільське господарство в Україні є джерелом великих викидів парникових газів. Також колосальною проблемою для довкілля є харчові відходи та продовольчі втрати.

Коні не винні: зоозахисники пікетують Мінагрополітики

На 10 конезаводах утворилася катастрофічна ситуація з кормом для коней. На конезаводи не постачають корм, коні перебувають на межі життя і смерті.

На екологічному форумі ООН визначили основні загрози

Кліматичні зміни не найкращим чином впливають на людське життя, і це вимагає від людства вдаватися до термінових рішень у різних сферах діяльності.

У Києві комунальники почали мити дороги «шампунями»

Дорожники провели тестові «заїзди» і розробили графік робіт із миття за допомогою мийних засобів на основних магістралях центральної частини міста.

Адмінмежу з Кримом перетинає чимдалі менше громадян

Прикoрдoнники фікcують зниження кількocті грoмадян, які прямують через адмініcтративну межу з тимчаcoвo oкупoванoю теритoрією АР Крим в oбoх напрямках.

На Хмельниччині біоелектростанція працюватиме на соломі

На паливо використають близько 270 тис. тонн на рік соломи різного типу. Основне обладнання та технологію для електростанції надасть датська компанія.

Держава сприятиме у забезпеченні доступним житлом. Видано указ

Передбачено пільгові кредити молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво і придбання житла, здешевлення позик та їхню часткову компенсацію.

Німецька компанія побудує «вітряки» на Сиваші

Компанія Nordex з Німеччини отримала вже друге замовлення на постачання вітряків до України. Їх встановлять у вітропарку Сиваш у Херсонській області.

В Україні замість спирту почнуть виробляти біопаливо

Компанія «Marquis Energy» – лідер з виробництва біопалива у США запропонувала допомогу у модернізації виробничих майданчиків ДП «УКРСПИРТ».

Вмісти своє життя у валізу: виставка про переселенців

У Києві, Львові та Одесі покажуть виставку-інсталяцію, мета якої звернути увагу на проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні й нагадати про війну.

На Донеччині мешканцям ОРДЛО продовжили термін реєстрації на ЗНО

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти продовжив з 3 по 20 травня термін реєстрації у ЗНО тих, хто не встиг зареєструватися в основний період.

Видали вже половину запланованих на рік «теплих кредитів»

Цьогоріч близько 43 тис. сімей в Україні отримали в банках 540 млн. грн. “теплих кредитів”, або понад половину від прогнозованого обсягу кредитування на рік.

Українцям пояснили вигоду сонячних батарей на будинках

Ті, хто встановили сонячні батареї на фасаді або даху будинку, зможуть вже через 5 років окупити свої витрати, розповіли в Асоціації сонячної енергетики України.

В Україні утилізували 30 тис. тонн небезпечних продуктів

Протягом минулого року працівники Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів знищили тисячі тонн небезпечних продуктів.

Мініекології просить консультацій ЄС щодо деяких пестицидів

На забороні використання півсотні видів агрохімікатів і пестицидів наполягають бджолярі та громадські організації, звертаючись до Міністерства екології.

«Громади майбутнього» візьмуть участь у проекті «Нові лідери»

Ідею створення доступного житла з робочими місцями для соціально незахищених верств населення у національному телепроекті представлятиме Анна Колпачова.

На Донеччині будують станцію сортування сміття

Станція потужністю 30 тис. тонн побутового сміття на рік забезпечить сортування твердих побутових відходів на території ОТГ і створить 36 робочих місць.

Китайці збудують сонячну електростанцію на Черкащині

Китайська державна компанія розпочинає свій проект з будівництва фотовольтаїчної електростанції та візьме участь у соціальних проектах міської громади.

Українців хочуть штрафувати за викинуте повз урни сміття

Передбачено адмінвідповідальність за викидання будь-яких відходів повз урни, контейнери або інші ємності для збирання, утилізації чи переробки сміття.

Комбіновану вітрову й сонячну станцію збудують на Тернопільщині

У Чортківському районі планують побудувати комбіновану станцію на ділянці площею 8 га, яка поєднуватиме сонячну на 8 МВт і вітрову на 8 МВт (6 вітротурбін).

На Хмельниччині з курячого посліду вироблятимуть біогаз

Трастовий фонд Фінляндії обрав Київ і Кам’янець-Подільський для впровадження пілотних проектів з будівництва біогазових установок з відходів виробництва.

Унікальну мобільну сортувальну лінію сміття створили на Полтавщині

Інноваційність сортувальної лінії полягає в розташуванні обладнання в автопричепі. Мобільну станцію можуть швидко розгорнути в місці накопичення відходів.

ЄБРР фінансує будівництво нової СЕС на Львівщині

Проект реалізується в рамках нещодавно затвердженої ЄБРР III Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні загальним обсягом 250 млн. євро.

В Одесі вперше в країні відбувся екологічний фестиваль

Міський парк в Одесі став майданчиком, який зібрав активістів екологічного способу життя та всіх охочих долучитися до охорони навколишнього середовища.

На Житомирщині селяни не дозволили будувати інноваційну ТЕС

Науковець розробив проект станції, що вироблятиме газ із сухої тріски деревини. Однак селяни вважають, що вона завдасть екологічної шкоди їхній місцевості.

У Києві з’явиться центр захисту тварин, якому позаздрять люди

Багатоповерхові ветлікарню і карантинблок, притулок і готель з власними підстанцією, котельнею і гаражем обслуговуватимуть понад дві сотні працівників.

Освітянин пропонує «забуту школу» доповнити новітніми науками

Основою освітньої програми проекту «Громади майбутнього» стане невизнана колись розвивальна система, однак, її буде модернізовано новими предметами.

У Верховній Раді хочуть скасувати туристичний збір для переселенців

Близько 6 тис. внутрішньо переміщених осіб мешкають у місцях компактного проживання в закладах готельного типу, за що змушені платити туристичний збір.

Українцям пропонують розв’язати проблему житла й роботи

Суть ідеї в об’єднанні людей, які разом будують собі житло й виробничі потужності, як засіб до існування – пояснили учасники проекту “Громади майбутнього”.

У поселенні під Києвом дітей навчатимуть «критичному мисленню»

У «Громадах майбутнього» застосують розвивальну систему освіти, орієнтовану на виховання особистостей. Про це розповіла експерт з освітніх питань проекту.

В Україні розробили екоупаковку замість пластикових пакетів

Рослинна плівка буде дорожча за поліетилен на 20-30%. Але виробники готові випускати таку упаковку. З розчинними пакетами українці будуть ходити вже за рік

Українці почали платити за вивезення сміття за новими тарифами

Від 1 травня застосовуються різні тарифи на вивезення різнотипних побутових відходів, якщо ті треба не лише вивозити на звалище, а сортувати й переробляти.

Київ і Львів потрапили до десятки «комфортних міст» світу

Одразу два українські міста Київ і Львів потрапили до рейтингу тoп-10 Smart Locations of the Future 2019/20 за економічною ефективністю кількох показників.

Відкрили найбільшу сонячну електростанцію в Україні

Встановлено 750 тис. панелей, які здатні забезпечити електрикою два середніх українських міста і дозволяє вимкнути один енергоблок вугільної електростанції.

Міністру не шкода тих, хто лишився на окупованих територіях

Голові Мінсоцполітики не шкода людей, які залишилися жити на окупованих територіях і змушені перетинати лінію розмежування на Донбасі, щоб отримати пенсію.

Порахували, у скільки Києву обходяться “розумні” смітники

Журналісти дізналися, скільки коштувало столичній владі забезпечити належний санітарно-технічний стан, екологічну безпеку та особливу естетику території.

Потрібно стимулювати українців заощаджувати енергію – Савчук

Цього року в Україні підняли податок на шкідливі викиди в повітря. Це зумовлено низьким показником енергоефективності в країні, коли невигідно економити.

Половина українців на КПВВ жаліються на погіршення життя

49% українців, опитаних на контрольних пунктах в’їзду-виїзду у Донецькій та Луганській областях, кажуть, що їхнє життя протягом останнього року погіршилося.

Енергоефективне будівництво розвине економіку – Салій

Міць держави в економіці, а прямий шлях до її розвитку – це будівельна індустрія. Треба збільшити виробництво у 3-5 разів, щоб ВВП зрушило з мертвої точки.

Рада ухвалила закон про «зелені» аукціони: тариф знизиться

Основна ідея закону – в рамках аукціонів визначати найнижчу ціну, за якою інвестори-переможці будуть реалізовувати «чисту» електроенергію впродовж 20 років.

Фахівець пропонує альтернативу великим ГЕС на рівнинних річках

Мікрогідроенергетика дозволяє отримувати електроенергію на рівнинних річках, не завдаючи шкоди довкіллю, і її достатньо для побутових чи рекреаційних цілей.

Розповіли, що палити траву шкодить людям, їжакам і власне траві

Через звичку підпалювати рештки рослин, сухої трави або листя – дуже страждає ціла екосистема. Під загрозу загибелі потрапляють рідкісні тварини та птахи.

“Громади майбутнього” долучаться до “Мережі енергоефективності”

Енергетичній модернізації вітчизняних підприємств на основі європейського досвіду сприяє німецький уряд через товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

Провели медіамарафон до річниці спротиву Донбасу окупації РФ

5 років тому розпочалась війна й відкрита агресія Росії перейшла в активну фазу, і Донбас відповів громадянським спротивом по всій Донеччині й Луганщині.

ГЕС на рівнинах не ефективні й нищать екологію – експерт

Великі ГЕС з греблею ефективні лише при значних перепадах рельєфу у гірській місцевості, маючи великий потенціал перетворення енергії води на електричну.

Хто і скільки отримає допомоги до Дня перемоги

Допомогу отримають ветерани війни й жертви нацистських переслідувань, постраждалі учасники Революції Гідності, сім’ї загиблих учасників бойових дій тощо.

За останній місяць в Україні різко побільшало переселенців

Офіційно зареєстрованих переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та АР Крим за місяць збільшилося майже на 13 тис. осіб.

В Україні почнуть створювати батареї для накопичення енергії

До кінця 2019 року планують запустити низку пілотних проектів щодо опанування технологій акумулювання й зберігання енергії для її відновлюваних джерел.

Назвали працедавців, які охоче беруть на роботу переселенців

Найбільшим попитом користуються виробничі й робочі спеціальності, продажі, IT, телеком і маркетинг, зі згадуванням додаткового соціального пакета для ВПО.

Світовий виробник робить взуття з океанського пластика

Одна пара футуристичних кросівок обходиться приблизно в 11 пластикових пляшок, і це серйозний внесок в екологію планети. Зроблять 11 млн. пар такого взуття.

Активісти закликають створити коаліцію громадських ініціатив

У державі є механізм впровадження соціальних програм для внутнішньо переміщених осіб. Але ці програми не діють і треба встановлювати громадський контроль.

LEGO почала виробляти іграшки з цукрової тростини

Датська компанія планує до 2030 року більшу частину своєї продукції виробляти екологічно чистою. Іграшки з цукрової тростини стали першим кроком у цьому.

Громадська ініціатива має створити запит і визначити партнерів

Співпраця міжнародних організацій з громадськими ініціативами відбувається після отримання запиту на обговорення, наголошує координатор Офісу Ради Європи.

Пластикові кільця на упаковках стали їстівними для тварин

Пластикові кільця на упаковках можуть стати великою проблемою для тварин, які на них натраплять. Деякі виробники вже виготовляють їх з ячменю та пшениці.

Переселенці платять тричі за комунальні послуги – активіст

Переселенці сплачують тричі за комунальні послуги: окупаційній владі,  українській владі за житло на окупованій території і за фактичним місцем проживання.

На Одещині збудують потужну сонячну електростанцію

У селі Каракурт Болградського району, на ділянці 15 га побудують сонячну станцію потужністю 7,5 МВт., і будівництво ще 4-ох СЕС планують найближчим часом.

Проблема переселенців у відсутності прописки – активістка

Люди, які не мають реєстрації за місцем проживання, сприймаються, як неповноцінні громадяни. У них проблеми з голосуванням, пенсіями, облаштуванням дітей.

На Київщині викинули сміття, що спричиняє страшні хвороби

На стихійному сміттєзвалищі поблизу Березані виявили діжки з невідомими речовинами та величезну купу медичних відходів. Вважають, що це львівське сміття.

Міжнародні інституції фінансуватимуть проект «Громади майбутнього»

Для фінансування соціальних проектів потрібні зміни у національному законодавстві на користь захисту інвесторів чи донорів, які зможуть вкласти в це гроші.

В уряді доповіли, скільки квартир і землі отримали учасники бойових дій

Учасники бойових дій отримали близько 6 тис. квартир і майже кожен третій з них став власником земельної ділянки, відзвітували в уряді з підсумками роботи.

“Громади майбутнього” заявляють про готовність розпочати будівництво

Громадська ініціатива повідомила про понад 6 тис. заявок на соціальне житло, готовність розпочати будівництво та потребу державної підтримки на початку.

На реабілітацію українських військових витратять 43 млн. грн.

У 2019 році на реабілітацію українських військових витратять майже вдвічі більше коштів, ніж минулого року, повідомляють у Міністерстві оборони України.

Киянам надають додаткові кошти на утеплення будинків

Місто надає на програму утеплення будинків додаткові 60 млн. грн. Таким чином загальний бюджет цієї муніципальної програми становить уже 160 млн. грн.

Українцям з окупованих територій хочуть дозволити обмін житла

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який дозволить обміняти житло в ОРДЛО на рівноцінне або краще на підконтрольних українському уряду територіях.

Без соціальних змін українській нації загрожує вимирання – Стеблюк

Коли військові медики дослідили, які чинники є найбільш стресогенними в суспільстві, з’ясували, що це соціально-побутові й соціально-економічні проблеми.

У Києві з’явиться перша в Україні інтерактивна міська екостежка

Парк «Голосіївський» було обрано не випадково, адже він є єдиний в Україні та один із кількох у світі національних парків, розташованих у межах мегаполісу.

Звалища не потрібні, сміття можна повністю переробляти – експерт

У “Громадах майбутнього” вторинну сировину відправлятимуть на переробку, токсичні відходи на утилізацію та працюватиме так звана тригенераційна установка.

Малозабезпечені верстви потребують особливої уваги держави – Сатов

Мета проекту «Громади майбутнього» об’єднати людей та створити їм комфортні умови для соціального розвитку та працевлаштування, заявив керівник проекту.

“Громади майбутнього” підписали меморандум про співпрацю з ООН

Йдеться про 5 тис. містечок по всій Україні. Для цього треба буде залучити величезний капітал, який частково зобов’язуються покрити міжнародні інституції.

Громадські активісти прагнуть облаштувати переселенців і АТОвців

Учасники круглого столу шукали розв’язків проблеми забезпечення житлом і роботою малозабезпечених верств та як застановити діалог влади та громадськості.

Переселенці повертаються в ОРДЛО, щоб не платити за житло

На окуповані території повернулося вже 19% переселенців в основному через відсутність житла й незмогу оплачувати його оренду, свідчить останнє дослідження.

Геотермальна енергетика залежить від цін на електрику – експерт

Тепловий насос дає до 5 кВт тепла на 1 кВт витраченої електроенергії. Проте його економічний ефект залежить від цін на органічне паливо та електроенергію.

«Громади майбутнього» кличуть на круглий стіл щодо житла і роботи для переселенців і воїнів АТО

Громадська ініціатива вперше в Україні пропонує комплексний розв’язок житлових, соціальних, гуманітарних проблем фінансово вразливих верств населення.

ОАЕ вкладають $2 млрд. у сонячні електростанції в Україні

Араби вважають, що реалізація проекту скоротить мільярдні витрати на електроенергію, створить робочі місця та позитивно вплине на сільське господарство.

Геотермальна енергія дорога, але має інші переваги – експерт

Геотермальна енергія найпотужніша серед інших альтернативних джерел, її можна видобувати незалежно від сезону й часу доби та акумулювати на майбутнє.

Поблизу Львова сотні волонтерів встановили “зелений” рекорд

На те, щоб посадити 77 тис. дерев знадобилося 8 год. і понад 500 волонтерів, дерева висаджували в 11 локаціях околиць міста. Це стало національним рекордом.

За 30 років у водоймах України може зникнути риба

Через браконьєрство, надмірний промисловий вилов і забруднення довкілля у водоймах може зникнути риба. В основному загроза нависла над хижою річковою рибою.

У Вишгороді на екосуботнику прибрали історичну частину міста

Співробітники місцевого історико-культурного заповідника разом із іншими небайдужими навели лад біля храму Бориса і Гліба, що в історичній частині міста.

Люди власноруч створять собі житло й роботу – Сатов

Проект “Громади майбутнього” першим в Україні пропонує облаштування людей з обмеженими фінансовими можливостями, які фактично опинилися на межі виживання.

В Україні можуть запустити ринок землі вже з 2020 року

З технічної точки зору майже все готово, а політичний процес запуску ринку землі розпочнеться після обрання нової Верховної Ради – заявили в Мінагропроді.

Уряд змінив умови придбання житла для війсьвослужбовців

Внесені зміни покликані оптимізувати використання коштів у державному інвестиційному проекті щодо створення фонду службового житла військовослужбовцям.

«Громади майбутнього» прагнуть створити новий соціум – автор ідеї

Для соціально незахищених груп потрібно створити новий соціум, з новим баченням і розумінням, щоб привернути до таких людей увагу – вважає керівник проекту.

У Києві встановили 139 контейнерів для небезпечних відходів

Контейнери встановили, аби кияни могли викинути вже використані батарейки, енергозберігальні лампи та ртутні термометри і при цьому без шкоди довкіллю. 

Експерт прогнозує цього року бум на сонячні станції

Протягом останніх двох років сонячна енергетика в Україні розвивається дуже стрімко через впровадження “зеленого” тарифу для приватних домогосподарств.

Дітям арештованих кримських татар збирають гроші

Для дітей, чиїх батьків арештували під час обшуків 27 березня, зібрали майже 150 тис. грн., відзвітував кримський журналіст, який є ініціатор збору коштів.

Енергія сонця – найвигідніша альтернатива, – експерт

Сонячна енергія проста в експлуатації, не вимагає додаткових досліджень, сонячні модулі не потребують ніякої механіки, а сонце доступне завжди і скрізь.

Українців попередили про майбутній сміттєвий колапс

У жодній області не дадуть згоди на будівництво нового полігону для захоронення неперероблених твердих побутових відходів, впевнений профільний фахівець.

Президент підписав Екологічну стратегію держави до 2030 року

Документ відповідає європейським екологічним стандартам і передбачає перегляд стратегічних завдань державної екологічної політики згідно з новими викликами.

Урядовець назвав ключову проблему переселенців в Україні

Головна проблема людей з окупованих територій – це відсутність житла. На цей рік заплановано інфраструктурні проекти у фронтових і прифронтових областях.

У зоні відчуження збудують сонячну станцію за «кіотські кошти»

Проект фінансується урядом Іспанії, який викупив в України за Кіотським протоколом так звані одиниці викидів парникових газів на суму 30 мільйонів євро.

Українці з територій ОРДЛО масово їдуть на вибори

На території Донецької області відкрилися усі 100% дільниць для голосування. Контрольні пункти в’їзду-виїзду на лінії розмежування розпочали роботу вчасно.

Українці в Криму не можуть взяти участь у виборах

Дільниць для голосування на окупованому півострові не буде, а доїхати на підконтрольну українській владі територію для більшості кримчан складно й дорого.

ЄС надав 104 млн. євро на утеплення житлових будинків в Україні

На сьогодні це найбільша сума Євросоюзу з підтримки жителів України, які готові змінити свої споживчі звички в бік впровадження енергоефективних заходів.

У Києві переселенців безкоштовно запрошують до театрів

Безкоштовні квитки до театрів для переселенців, які проживають у столиці, пропонує ГО «Кримська діаспора», про що повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуку.

Відбудеться наймасовіша екологічна акція планети – Година Землі

30 березня о 20:30 за українським часом у понад 180 країнах світу на одну годину згасне освітлення міст, символізуючи готовність захистити довкілля планети.

Майже 20 тис. учасників бойових дій стоять у квартирній черзі

Згідно з законодавством, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни і члени сімей загиблих мають право на низку пільг, зокрема, на житло.

Найбільший завод з переробки сміття будують у Житомирі

Застосують інноваційну МБО-Т технологію, досвіду якої в країні ще немає, здійснюючи механічну, біологічну й термічну обробку та переробку твердих відходів.

В Євросоюзі невдовзі зникне одноразовий пластик

Європарламент схвалив заборону одноразових пластикових виробів, як то трубочок для пиття, посуду та ватних паличок. Рішення ще має затвердити Єврорада.

На Запоріжжі збудують один із семи великих вітропарків

Це буде перша черга Запорізької ВЕС, загальну потужність якої може бути збільшено вдвічі, і одна з 7 потужних вітроелектростанцій, що будуються в країні.

Активісти з пакетами сміття вимагають закону про переробку

Аби в Україні запрацював європейський закон про переробку відходів, пропонують сфотографуватися зі сміттєвим пакетом і «тегнути» Мінекології у соцмережах.

Вітроенергетика безпечніша за автомобілі й трамваї – фахівець

Вітрові електростанції мають мінімальний негативний вплив на довкілля і безпечніші за всі інші механізми, з якими ми маємо справу в повсякденному житті.

Багатодітним сім’ям розповіли, як отримати допомогу на дітей

Від 1 квітня виплачуватимуть на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1 700 гривень. Виплати здійснюватимуться, аж доки дитині не виповниться 6 років.

«Вітряки» не шкідливі, але краще ставити осторонь житла – експерт

Вітрові електростанції краще встановлювати на відстані від житла, бо вони хоча й не загрожують людям, але впливають на будівлі й споруди “рухливою тінню”.

Ветерани АТО допоможуть наводити лад у Києві

Особовий склад формування налічує понад 400 членів і забезпечує громадський порядок і безпеку в місті шляхом спільного з поліцією патрулювання території.

Експерт назвав переваги вітрової енергетики над сонячною

Вітрова енергія може забезпечити світлом 4,5 млн. сімей, які проживають у багатоквартирних будинках, а її генерація збігається з сезонним ритмом споживання.

Киян кличуть на весняну толоку: прибирати парки й чистити водойми

У столиці планують близько сотні толок у парках, скверах і на пляжах. Цієї весни вони відбуваються в контексті світової акції – прибери і покажи це в соцмережах.

Селам обіцяють енергоефективні лікарні й телемедицину

Держава обладнає лікарні за останнім словом техніки, а місцеві громади профінансують лікарів. Так бачить майбутнє сільської медицини президент Порошенко.

На Херсонщині почали будувати вітрову електростанцію

Потужну Дніпро-Бузьку ВЕС побудують французька та бельгійська компанії. Місцева влада сподівається на поповнення бюджету та створення нових робочих місць.

Всесвітня акція з прибирання сміття дісталася Чорнобиля

Працівники підприємств Чорнобильської зони відчуження та туроператори прибрали сміття на найпопулярніших серед туристів і сталкерів маршрутах.

На Хмельниччині запрацювала сонячна електростанція

Потужність СЕС становить понад 63 МВт. Загальний обсяг інвестицій у будівництво – близько 55 млн. дол. Відкриття сонячної станції створило 45 нових робочих місць.

У Києві з’явиться перший екологічний «коворкінг на природі»

Простір працюватиме за трьома напрямками: як коворкінг на природі влітку, як майданчик для освітніх заходів та для співпраці соціальних, екологічних і громадських проектів.

Усім ветеранам у травні виплатять фінансову допомогу

Одноразові виплати стосуються ветеранів Другої світової й нинішньої війни на сході України, постраждалих учасників Революції гідності й членів сімей загиблих на війні.

У столиці з тубів від кремів робитимуть каналізаційні люки

Громадська організація «Україна без сміття» оголосила, що збирає туби від кремів, з яких виготовлятимуть каналізаційні люки, і означила правила приймання.

Уряд змінив умови забезпечення житлом учасників АТО та ООС

Уряд удосконалив правовий механізм надання компенсації на придбання житла внутрішньо переміщеними особами, які захищали суверенітет і цілісність України.

Ветеранів почали лікувати за допомогою коней

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій запустив проект під назвою «Верхи у майбутнє» для лікування посттравматичного стресового розладу. 

“Громади майбутнього” кличуть президента на круглий стіл

Громадська ініціатива хоче обговорити проблему облаштування соціально вразливих груп населення, поділитися своїми напрацюваннями, сподіваючись на підтримку.

Світом шириться акція з прибирання сміття: зроби і виклади в мережу

У соціальних мережах стартувала акція з прибирання сміття. Треба очистити забруднену ділянку і викласти в інтернет фотографії до і після прибирання.

Українцям пропонують «теплі кредити», щоб зекономити вдвічі

Енергомодернізація житла дозволяє знизити вартість комунальних послуг на 50%, а при продажу квартири її вартість збільшиться на 30%, запевняють чиновники.

На Закарпатті візьмуться будувати сміттєпереробні заводи

Для Закарпатської області діятиме спеціальна програма щодо сміттєпереробних підприємств і «зеленої» енергетики. Таке доручення дав президент Порошенко.

В Україні не знають потреб переселенців щодо житла – експерт

Насправді немає кваліфікованої оцінки потреб внутрішньо переміщених осіб щодо житла, вважає радник з питань ВПО у Донецькій області Олександр Ворошков.

У Києві прибрали одне з найбільших стихійних сміттєзвалищ

Розчистили величезне стихійне звалище коло озера на Оболоні, куди місцеві жителі викидали будівельне сміття після ремонтів, а торговці – зіпсовані товари.

Прапор України здійняли сміливці над окупованим Донецьком. Фотодоказ

У мережі оприлюднили фото, де видно, що прапор майорить на щоглі у середмісті. Навколо чимало допитливих перехожих. Окупанти не поспішають знімати прапор.

В Україні на трамвайних коліях ростиме трава, як у Європі

Вважають, що газон на трамвайних рейках сприятиме поліпшенню екологічного та естетичного стану міст і перешкоджатиме заїзду на них приватних автомобілів.

У Києві вшанували загиблих на Майдані і в АТО патріотів з Донбасу

Переселенці прийшли на Майдан Незалежності, щоб вшанувати пам’ять земляків. Кажуть, готові обстоювати українські інтереси незалежно від місця проживання.

Українців стимулюють народжувати доплатами за кожну дитину

Від 1 квітня запроваджуються доплати багатодітним сім’ям у розмірі 1629 грн. на дитину, а з 1 липня – 1699 грн. Таке рішення схвалили на засіданні уряду.

На Вінниччині запустили дві сонячні станції та планують ще п’ять

Сонячні електростанції почали експлуатувати у Погребищах та Івaнківцях. Вкладено мільйони гривень, створено робочі місця. По сусідству будують нові СЕС.

Українці спалюють газу на річний оборонний бюджет – Порошенко

На думку президента, замінивши старі технології, мережі та утеплюючи будинки, країна зекономить 9 млрд. кубометрів газу і скоротить енерговитрати вдвічі.

700 тисяч пенсіонерів з Донбасу втратили доступ до пенсій – ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні рекомендує скасувати прив’язку реєстрації як переселенців для отримання пенсій, причому зробити це негайно.

Молодих переселенців з Донбасу й Криму кличуть на форум до Австрії

Щорічна стипендіальна програма найстарішого європейського форуму надає можливість молоді разом з визнаними авторитетами виробити нові ідеї розвитку людства.

На Миколаївщині біогазовий завод працюватиме на буряках

Комплекс вироблятиме електроенергію, тепло та органічні добрива, тому виробництво біогазу буде майже безвідходним. Будвівництво означає сотні робочих місць.

В Україні будують одразу 7 гігінтських вітрових електростанцій. Відео

У різних регіонах України будують кілька потужних вітрових електростанцій загальною потужністю 847 Мегават і обсягом інвестицій у понад 1 мільярд доларів.

У столиці влаштовують облави на торгівців першоцвітами

Торгівля першоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається суворим штрафом від 1700 до 3655 грн.

Назвали найбільш забруднене місто України у світовому рейтингу

Міжнародна організація, що досліджує якість повітря в усьому світі, приголомшила, назвавши невелике місто-супутник Києва найзабрудненішим в Україні.

Громадські ініціативи розв’язують державну проблему житла – експерт

Держава має створити умови для ініціативи знизу щодо облаштування соціально вразливих груп населення, чим допомогти собі у розв’язанні цієї проблеми.

На Донеччині учасникам бойових дій на сході дають землю

Понад 2 тис. дозволів на розроблення проектів землеустрою надано на Донеччині учасникам АТО та операції ООС, повідомили в Донецькій обласній адміністрації.

Мільйони людей помирають щороку від брудного повітря – ООН

Якщо не вжити ефективних заходів, то до 2050 року смертність від забруднення повітря зросте на 50-100%. А витрати вже перевищують 5 трлн. дол. на рік.

«Громади майбутнього» ознайомили з проектом київського губернатора

Щоб розпочати реалізацію проекту потрібно юридично впорядкувати статус земельної ділянки та започаткувати іпотечну програму, розповіли обласному очільнику.

На Дніпропетровщині збудували одну з найбільших СЕС у Європі

Сонячну станцію в 750 тис. панелей на площі 400 га побудувала на місці колишнього кар’єру поблизу Нікополя українська компанія та її китайські партнери.

Активісти підтримують ініціативу проекту “Громади майбутнього”

Громадські активісти готові зробити свій внесок у розвиток поселення. Вони прокоментували бачення ідеї проекту та своєї ролі в ньому на презентації в Києві.

Громадськість хоче знати про екологічні погляди кандидатів у президенти

Коаліція 17 неурядових громадських організацій, що опікуються довкіллям, розробила Екологічний порядок денний для кандидатів у президенти України.

Майбутні громади житимуть у будинках купольної форми – архітектор

Архітектори “Громад Майбутнього” взяли за основу метод купольного спорудження будинків, вважаючи, що сферичні форми сприяють балансу у психіці людини.

Проект побудови соціального житла потребує державної допомоги

“Громади майбутнього” мають усе для реалізації проекту селища для переселенців, ветеранів і малозабезпечених. Потрібна лише державна фінансова допомога.

Назвали кількість переселенців з тимчасово окупованих територій

Переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької й Луганської областей та АР Крим в Україну перевищує 1,3 млн. осіб, повідомляє Мінсоцполітики.

«Громади майбутнього» презентували проект побудови соціального житла

Пропонується забезпечити житлом і роботою ветеранів війни на сході України, переселенців, багатодітні родини та інші соціально вразливі верстви населення.

У Києві висадять мільйони квітів і десятки тисяч кущів

Цьогоріч висадять понад 8 мільйонів квітів, майже 7 тисяч дерев і 47 тисяч кущів. При цьому збільшать кількість багаторічних квітів і створять нові злакові клумби.

«Громади майбутнього» запрошують на свою презентацію

Ми пропонуємо малозабезпеченим громадянам унікальний проект побудови власного житла у сільській місцевості з можливістю працевлаштування.

У Парижі висадять ліс на місці величезного сміттєзвалища

Ліс із понад мільйона дерев розкинеться коло річки Сени на 13,4 квадратних кілометра. Це майже у п’ять разів більше за площу Центрального Парку в Нью-Йорку.

В Україні створили мережу «енергетично ефективних хлібопекарів»

Керівники 12 хлібопекарських підприємств зобов’язуються знизити викиди СО2 в атмосферу, зменшити видатки на енергоносії й збільшити прибутки своїх компаній.

У Славутичі скинуться на сонячну електростанцію і зароблятимуть на ній

Прибуток залежатиме від розміру внеску. Енергокооператив продаватиме електроенергію за “зеленим тарифом”. Будівництво СЕС обійдеться пайовикам в $300 000.

Киянам повідомили, що з кранів потече вода з діоксидом хлору

Відтепер знезаражувати питну воду в столиці буде діоксид хлору, який безпечніший в експлуатації та має тривалішу знезаражувальну дію, ніж звичайний хлор.

Рада схвалила Стратегію екологічної політики України до 2030 року

Документ передбачає перегляд стратегічних завдань державної екологічної політики, виявлення кореневих проблем та фінансової спроможності їхнього розв’язку.

Дніпро висихає: за півстоліття річка обміліє вдвічі – експерти

Степ підійде до Києва, дефіцит води в південних регіонах стане загрозливим для промисловості Запоріжжя й Січеславщини, а на Херсонщині буде жорстка посуха.

Екоактивісти збирають використані зубні щітки для мультика

Громадська екологічна організація збирає у Києві старі пластикові зубні щітки, які використають для зйомок мультфільму. Потім обіцяють безпечно спалити їх.

Донори закликають Україну запустити «зелені» аукціони

Міжнародні інституції пропонують Україні перейти від “зеленого тарифу” до конкурентної системи «зелених» аукціонів для довгострокового розвитку сектору.

Майже 170 будинків у Києві стануть енергоефективними

Помешкання киян стають енергоефективнішими завдяки програмі «70/30», коли місто оплачує 70% енергоефективних робіт. Це дає до 40% економії на комунпослугах.

Президент підписав закон про Єдиний держреєстр ветеранів

Буде створено єдину інформаційно-телекомунікаційну систему для збору, реєстрації, накопичення, зберігання, захисту інформації про учасників бойових дій.

Активісти розповіли, як наживаються на переселенцях

Поширеними аферами є фальшива реєстрація, операції в “Ощадбанку”, “розпилювання” грантів, нецільове користання коштами на будівництво і реконструкцію житла.

Селяни збирають кришечки, щоб заробити на утилізацію батарейок

Жителям двох селищ на Київщині активісти пропонують зібрати і продати для переробки пластикові кришечки, щоб за виручені кошти утилізувати батарейки.

IKEA за допомогою іграшок чистить річки від пластикового сміття

З дитячих іграшок для ванни створили дистанційно керований човен, який з допомогою мережі здатен збирати понад 19 кг. сміття протягом одного рейсу.

Найбільше українці довіряють волонтерам і військовим – опитування

Найчастіше українці висловлюють довіру волонтерським організаціям (67%), ЗСУ (62%), ДСНС і Церкві (61%), добровольчим батальйонам (57%) – кажуть соціологи.

Переселенці благають президента надати їм соціальне житло

Президента просять переглянути політику житла для переселенців, бо в них “уже немає сил поневірятися зйомними квартирами”, йдеться у відповідній петиції.

Українці відмовляються від електрики на користь сонячної енергії

Майже 7,5 тис. українців встановили вдома автономні сонячні електростанції. 4 роки тому таких було лише 20. Цього року мають долучитися ще кілька тисяч.

У Києві чудернацькі машини саджають дерева разом з землею

Комунальники Дніпровського району столиці розжилися новим обладнанням для пересаджування дерев із грудкою землі. Причому йдеться про дорослі дерева.

Змінилися умови виплат допомоги переселенцям з Донбасу

Для внутрішньо переміщених осіб визначили нові терміни виплати допомоги та її розміри через втрату роботи. Їх долучили до особливої групи безробітних.

Під Києвом безвідходно перероблятимуть сміття на енергію

Усі відходи, отримані внаслідок життєдіяльності людини, не вивозити на полігони, а переробляти на місці планує новий проект побудови соціального житла.

Соціологи кажуть, що громадська активність українців не вщухає

Побільшало тих, хто займається волонтерством і надає матеріальну допомогу, зросли й суми пожертв. Членство в громадських організаціях залишається сталим.

На Дніпропетровщині побудують найпотужнішу СЕС в Україні

Сонячна електростанція на близько 900 тисяч сонячних панелей, площею в 600 футбольних полів і на 200 тисяч споживачів стане найбільшою в Україні.

Фермери сприйнятливіші до нових технологій, ніж агрохолдинги

Малі виробники є двигунами технологій в агросекторі, адже у них є час і можливість експериментувати. Великому ж агрохолдингу відразу потрібен інструмент.

Громадам Київщини пропонують безкоштовні сонячні електростанції

Об’єднаним територіальним громадам Київської області нададуть безкоштовні проекти зі створення сонячних електростанцій на непридатних для обробки землях.

Боротьба з пластиком підірве попит на нафту — Financial Times

Глобальний тренд боротьби з пластиковими відходами суттєво зменшить його споживання, а відтак попит на нафту найближчим часом, прогнозує впливове видання.

Передмістя Києва зваблюють перспективою метра і не лише

Столичним містам-супутникам обіцяють будівництво метра, дитсадків, шкіл, лікарень і сміттєзвалищ. Деякі з них можуть злитися з Києвом уже невдовзі.

На Миколаївщині збудують велику сонячну електростанцію

Близько 40 млн. євро вкладуть ЄБРР і Чорноморський банк торгівлі і розвитку у побудову сонячної електростанції потужністю 57,6 МВт у Миколаївській області.

Новий проект пропонує «полістирольну» технологію будівництва

Витрати на будівництво зменшуються на третину, а експлуатаційні – в рази. Будівництво з пінопластових блоків у бетоні є найбільш ергономічним на ринку.

В Україні заборонили азбестові труби для водогонів

В Україні заборонили використання азбестоцементних труб у системах водопостачання та каналізації. Будуть використовуватися труби з безпечніших матеріалів.

У Києві встановлять камери, що відразу виявляють злочинців

У столиці тестують камери відеспостереження, що здатні одночасно розпізнавати сотні облич і миттєво виявляти серед них неблагонадійних осіб.

Пріоритетним джерелом енергії є переробка сміття – експерт

Пріоритетним видом альтернативної енергетики для України є переробка сміття. У цьому переконаний фахівець з енергетики проекту «Громади майбутнього».

В Україні готуються зняти мораторій на продаж землі

Уряд затвердив план підготовки до запровадження ринку землі, який до 1 березня подасть на розгляд Верховної ради. Мораторій планують зняти наступного року.

Під Києвом збудують містечко для біженців, АТОвців і незабезпечених

Поселення розробляють за сучасними екологічними й енергозберігальними технологіями та з виробничими потужностями, що забезпечать його мешканців роботою.

Нові методи переробки допоможуть людству позбутися пластика

Більшість упаковок можна буде переробляти і використовувати знову. Аналітики IBM передбачають, що з’являться потужні «комбайни» для переробки відходів.

В ООН заснували фонд допомоги жителям Донбасу

В ООН заснували об’єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні і закликали донорів долучитися до нього, щоб допомогти жителям Донбасу.

Незаможні облаштуються самотужки і на пільгових умовах

Будувати й облаштовувати житло без першого внеску пропонують соціально незахищеним громадянам. На етапі будівництва людина вкладає лише свій час та енергію.

Поляки виграли тендер на догляд за дорогами Київщини

Польська компанія “GNOM” виграла тендер на експлуатаційне утримання автодоріг державного значення у Київській області на суму 234,81 млн грн.

На вітер і сонце: норвежці вкладуть в українську енергетику рекордні $1,5 млрд

Норвежці вкладуть в українську альтернативну енергетику безпрецедентні $1,5 млрд. Угоду підписали в Осло на форумі під патронатом прем’єрів обох країн.

Соціально вразливим українцям пропонують будувати «комуни»

Українцям пропонують будувати компактні поселення у сільській місцевості разом з аграрно-виробничим комплексом за енергозберігальними технологіями.

Червону доріжку на “Берлінале” зробили з морського сміття

Червону доріжку на “Берлінале” зробили з морського сміття. В такий спосіб німецький уряд намагається привернути увагу до забруднення пластиком.

Держава заохочує вступників працювати в селах

Вступники, які мають бажання працювати в сільській місцевості, вперше зможуть скористатися правом першочергового зарахування на бюджетну форму навчання.

Винайшли, як пластик перетворити на паливо

Американські науковці з Університету Пердью розробили новий метод перетворення пластика на паливо. Його назвали гідротермальним зрідженням.

Кличко закликав Київраду виплатити компенсації за землю сім’ям загиблих киян-учасників АТО

Мер Києва Віталій Кличко закликав депутатів Київради ухвалити рішення про виплати компенсацій за землю членам сімей загиблих киян-учасників АТО.

В Україні з’явиться Єдиний державний реєстр ветеранів війни

У Верховній Раді підтримали проект закону про створення Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Рішення ухвалили на засіданні профільного комітету.

В Україні хочуть будувати дороги з вугільних відходів

Міністерство інфраструктури та “Укравтодор” вивчають можливість використання золошлаків при будівництві доріг, заявив міністр інфраструктури В.Омелян.

Українських вояків після Донбасу навчать і працевлаштують

Ветеранам бойових дій на сході допоможуть у навчанні і працевлаштуванні. Пілотний проект діятиме у Львівській, Дніпропетровській і Київській областях.

Випустили курс англійської мови для ветеранів за програмою НАТО

У Києві відбулась урочиста церемонія випуску курсу англійської мови для українських ветеранів і колишніх військовослужбовців у рамках Програми НАТО.

Новими гуртожитками забезпечать 23 тис. військових

Новими гуртожитками забезпечать 23 тис. військових, що понад 10% ЗСУ, пообіцяв президент Петро Порошенко, відвідуючи військову частину у Білій Церкві.

Людство ризикує “потонути” в пластику – форум у Давосі

Використання пластика давно виходить за межі проблеми одноразових пакетів. У наш час пластик використовується усюди. Про це говорили на форумі у Давосі.

До переселенців в Україні ставляться позитивно – дослідження

Більшість людей в Україні ставляться до вимушених переселенців позитивно і не бачать у них для себе загрози. Це випливає з опитувань громадської думки.

Скасували перевірки для переселенців

Апеляційний адміністративний суд скасував перевірки для внутрішньо переселених осіб. Про це заявили в Українській Гельсінській спілці з прав людини.

Назвали найбільш дружні регіони щодо внутрішньо переміщених осіб

Найбільш толерантними щодо внутрішньо переміщених осіб виявилися Київська та Львівська області. А найбільш нетерпимою до переселенців є Харківська область.