Громадська ініціатива “Громади майбутнього” презентувала у Києві свій соціальний проект, який пропонує розв’язати проблему забезпечення житлом і роботою ветеранів війни на сході України, переселенців, багатодітних родин та інших соціально вразливих верств населення.

“Це унікальний проект побудови власного житла у сільській місцевості разом із аграрно-виробничим комплексом, використанням новітніх енергозберігальних технологій та збереження довкілля”, – зазначив автор ідеї й керівник проекту Олексій Сатов.

За його словами, уже залагоджено питання земельної ділянки під будівництво у селі Городище, що в Бориспільському районі на Київщині, розроблено проектно-кошторисну документацію, соціальні договори, створено команду однодумців. Землю площею 9 гектарів придбали на вільному ринку за власні кошти.

“У пілотному проекті братимуть участь 100 родин. Від родини делегується одна особа на 12 місяців, яку ми забезпечуємо тимчасовим житлом, харчуванням, інструментами, одягом, всім необхідним. За 12 місяців людина отримує нові навички, що називається “професійна адаптація”. Під нашим керівництвом така громада протягом 12 місяців випустить власними руками до 70% всіх будівельних матеріалів та своїми ж руками побудує два містечка: виробниче, де будуть створені нові робочі місця, та житлове”, – пояснив Сатов.

Він наголосив, що для реалізації проекту потрібні обігові кошти, саме тому команда проекту звертається до представників центральних органів влади з проханням надати такі кошти на певний час, під певні умови.

“Ми створили заявку, пройшли технічне обговорення, але зіштовхнулися з тим, що бюджетний кодекс передбачає фінансування через розпорядника коштів другого рівня, тобто в нашому випадку це районна рада. У районній раді нам сказали, що підтримують нас, але замовником не можуть бути, тому що в нас приватна земля”, – зазначив Сатов.

За його словами, згідно з законом, місцеві органи влади можуть фінансувати будівництво, якщо земля є в комунальній власності або у власності громади.

“Ми звертаємося сьогодні та просимо об’єднання для того, щоб створити позитивний тиск на владу та дати їй посил, що Україна дуже потребує рішучих кроків”, – наголосив Сатов.

Нагадаємо, в рамках проекту передбачається будівництво термобудинків з полістирольних блоків, які за всіма показниками переважають інші технології й значно дешевші у будівництві та експлуатації.

Участь у будівництві й облаштуванні передбачається без першого внеску.

Головною ідеєю проекту є створення «новітньої громади» – поселення за принципом солідарної участі його мешканців в облаштуванні свого життя.

У презентації взяли участь розробники проекту та ті, хто його підтримує: Олексій САТОВ – керівник проекту; Андрій Куленко – головний архітектор проекту; Микола ПОДРЕЗАН – громадський діяч, екстремальний мандрівник; Оксана МАЗУР – учасниця АТО, переселенка, психолог;  Микола БІЛОСВІТ – учасник АТО, командир бригади територіальної оборони м.Києва.