Громади Майбутнього
Статті

Олексій Сатов: Продукти життєдіяльності буде перетворено на енергію

Тривають суперечки навколо того, який вид альтернативної енергії є найефективнішим. 

«Громади майбутнього» пропонують виробляти електроенергію зі сміття. Чому саме і в який спосіб – розповідає автор проекту Олексій Сатов.

Продукти життєдіяльності людини повернуться до неї у вигляді переробленої енергії

Проблема сміття в Україні складається з двох частин, кожна з яких не дозволяє сподіватися на її вирішення у найближчому майбутньому.

Перша – це постійне надходження несортованих відходів на полігони, які на сьогодні переповнені і за своїми технічними характеристиками не можуть приймати нові надходження. А відкривати нові полігони неможливо через сьогоднішні реалії. Техногенна аварія, яка сталася на Грибовицькому полігоні у Львові, показала, що жодна територіальна громада не готова – ані надати землю на створення нового полігону, ані приймати на полігони «чуже» сміття.

Друга – це відсутність ефективної переробки. В Україні є лише один завод зі спалювання сміття, а їх потрібно щонайменше п’ятсот. За оцінками експертів, Україні знадобиться понад сто років на переробку відходів, які вже є. І це за умови, що з’являться переробні підприємства у достатній кількості, а також за відсутності нових надходжень.

«Громади майбутнього» поставили перед собою завдання створити механізм, при якому всі відходи, отримані внаслідок життєдіяльності людини, на полігони не вивозяться. А зважаючи на те, що сміття – це ресурс, з якого можна отримувати енергію, було вирішено запровадити передові технології переробки.

Ми розробили систему збирання й подальшої переробки відходів. Відходи, що гниють, пропонуємо пустити на біогаз, який подається на тригенераційну машину, куди також подаються на спалювання всі тверді побутові відходи та RDF-паливо. При спалюванні отримуємо одночасно три види енергії: холод, тепло та електрику. При цьому зола, яка залишається після спалювання, йде на окислення грунту в теплицях.

Таким чином ми плануємо замкнений цикл, де все, що людина продукує внаслідок життєдіяльності, буде тут же перероблено на енергію, яка до неї ж і повернеться.

Поділіться з друзями