Поблизу Києва планують збудувати містечко за надсучасними екологічними й енергозберігальними технологіями та виробничими потужностями, що забезпечать його мешканців роботою.

Житло розраховано на соціально вразливі групи населення, як то переселенці, ветерани АТО, багатодітні й малозабезпечені родини, молодь і молоді подружжя.

Інаціатором проекту виступає Громадська ініціатива «Громади майбутнього», яка впродовж останніх п’яти років розробляла і тестувала інновації у будівництві й має відповідні патенти.

«Зокрема, будиночки за нашою розробкою будуть самодостатні та енергозберігальні. Аграрно-виробничий комплекс матиме тепличні та складські приміщення. Наприклад, у теплицях не лише вироблятимуть продукти, а й теплову енергію з відходів», – розповідає автор проекту Олексій Сатов.

Життєдіяльність містечка забезпечуватимуть сонячні батареї, колектори, вітрова генерація, інноваційні геотермальні джерела, тригенераційна машина спалювання сміття.

«Нові розробки дозволять скоротити використання природних ресурсів енергії до 80%, інші 20% – генеруватимуться з альтернативних джерел. Під землею будуть так звані акумулятори, які збиратимуть тепло влітку і віддаватимуть взимку», – ділиться планами Сатов.

Будуватимуть термобудинки з полістирольних блоків. Матеріал не боїться агресивних природних впливів, випробуваний часом, екологічно чистий і набагато краще зберігає тепло, ніж інші матеріали. Витрати на таке будівництво менші на 30% відсотків, а експлуатаційні – в 12 разів у порівнянні з іншими найекономнішими технологіями.

Вартість такого житла буде значно нижчою за звичайну, а участь у будівництві й облаштуванні передбачається без першого внеску і з подальшою лояльною іпотекою.

Під проект придбали земельну ділянку у селі Городище, що під Києвом. На 9 гектарах землі розташують два комплекси – житловий (101 домоволодіння) та аграрно-виробничий (площею – 12 тисяч кв.м).

Головною ідеєю проекту є створення «новітньої громади» – поселення за принципом солідарної участі його мешканців в облаштуванні свого життя.

«Люди самі будують собі житло, працюють на двох об’єктах – будівельних та виробничих. Унаслідок чого відбуваються внутрішні перетворення та розвиток нового суспільства», – пояснює Сатов.

Ідея проекту постала внаслідок збройного конфлікту на сході України, коли з’явились десятки тисяч учасників бойових дій і тимчасово переміщених осіб.

Громадська ініціатива «Громади майбутнього» вперше в Україні запропонувала комплексний розв’язок житлових, соціальних і гуманітарних проблем для соціально вразливих груп населення.